24 Ağustos 2019 Cumartesi

MUHSİN YAZICIOĞLU'NUN İSMİ SAMSUN'UN ATAKUM İLÇESİNDE SPOR TESİSİNDE YAŞAYACAK

Muhsin Yazıcıoğlu'nun ismi Samsun'un Atakum ilçesinde spor tesisinde yaşayacak

Samsun'un Atakum İlçe Belediye Başkanı İshak Taşçı, merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun isminin verildiği park ve spor tesisi ile ilgili yaptığı açıklamada, "Böylesine önemli bir siyasetçinin adını ilçemizde yaşatacak olmanın gururunu yaşıyoruz" dedi.

30 Ocak 2018 Salı 19:12 GÜNCEL

Samsun'un Atakum İlçe Belediyesi Başkanı İshak Taşçı, yapımı tamamlanan ve Muhsin Yazıcıoğlu’nun adını yaşatacak olan park ve spor tesisinde incelemelerde bulundu.


Samsun'un Atakum İlçe Belediyesi, 2009 yılında yaşanan helikopter kazasında hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun adını, ilçede yapımı tamamlanan çocuk parkı ile halı saha ve basketbol sahasından oluşan spor tesisine verdi. Başkan Taşçı, Muhsin Yazıcıoğlu Parkı ve Spor Tesislerinde incelemelerde bulunurken, park ve tesisin açılışa hazır hale geldiğini kaydetti. 

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Atakum İlçesinde yapımı devam Muhsin Yazıcıoğlu Parkı ve Spor Tesisi alanında incelemelerde bulundu. Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun, Türk siyasetinde önemli bir isim olduğunu kaydeden ve bu ismin Atakum’da yaşayacağını ifade eden Başkan Taşçı, “Vatansever kişiliği ile her zaman örnek olmuş, efendiliğiyle milyonların gönlüne taht kurmuş bir siyasetçi olan Muhsin Yazıcıoğlu’nu rahmetle anıyoruz. AK Parti ve MHP’li meclis üyelerimizin tamamının desteği ile Merhum Yazıcıoğlu’nun adını verdiğimiz Muhsin Yazıcıoğlu Parkı ve Spor Tesisleri ilçemize hayırlı olsun. Böylesine önemli bir siyasetçinin adını ilçemizde yaşatacak olmanın gururunu yaşıyoruz. Destek veren meclis üyelerine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.Atakumlu gençlerin spora yönlendirilmesini önemsediklerini ve sportif alanların artırılması için çalıştıklarını söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Göreve geldiğimizde ilçemizde sadece bir tane spor tesisi vardı. 3 buçuk yıl içerisinde Atakum’daki spor tesisi sayısını 13 kat artırdık. Uygun olan okullarımızın bahçelerine halı sahalar yaparak çocuklarımızın sporla iç içe yetişmesine imkan sağladık. Nüfusunun büyük bir kısmını gençlerin oluşturduğu Atakum’da, gençlere yatırım yapmaya devam edeceğiz. Çünkü onları geleceğimizin teminatı olarak görüyoruz” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunspor'a kötü haber! Transfer tahtası açılmayacak

Samsunspor'a kötü haber! Transfer tahtası açılmayacak