14 Haziran 2021 Pazartesi

MUSTAFA DEMİR CANİK İLÇESİNDE KENTSEL DÖNÜŞÜMÜN BAŞLAYACAĞINI AÇIKLADI

Mustafa Demir Canik ilçesinde Kentsel Dönüşümün başlayacağını açıkladı

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Canik ilçesine bağlı Soğuksu ve Gaziosmanpaşa mahallelerinde yaptığı açıklamada Kentsel Dönüşümün başlayacağını, Canik ilçesine ayrıca iki bulvar yolunun yapılacağını söyledi.

19 Ekim 2019 Cumartesi 14:11 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Canik Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Başkan Mahallemde Buluşmaları’ kapsamında Soğuksu ve Gaziosmanpaşa mahallerinde vatandaşlarla bir araya gelerek Kentsel Dönüşüm çalışmalarının başlayacağını açıkladı.


Canik ilçesinde yapılan çalışmalar hakkında mahalle sakinlerine bilgi veren Başkan Mustafa Demir, 'Kentsel Dönüşüm' projesi ile ilgili başlatılan çalışmaları da anlattı.

KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ EN İYİ BİLENLERDENİM
Canik ilçesinde Soğuksu ve Gaziosmanpaşa mahallelerini ziyaret eden Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, "Her 2 mahallemizin en büyük sorunu kentsel yapılaşma. Kentsel dönüşüm çok zor bir çalışma. Koskoca mahalleyi yeniden yıkıp yapacağız. Mülkiyetler var, insanlar var, aileler var. Yeni yapı, yeni yollar, yepyeni bir şehri inşa etmek kolay değil. Kentsel dönüşümü Türkiye’de en iyi bilenlerden birisiyim. Bu konu Türkiye’nin gündemine benim komisyon başkanlığım zamanında yapılan çalışmalarla geldi. Bakanlık döneminde bu çalışmaları olgunlaştırdık. Bu işin çekirdeğinden gelme Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ise Kentsel Dönüşüm ile ilgili çok önemli çalışmalara imza attı" dedi.MAHALLE SAKİNLERİYLE TEK TEK GÖRÜŞÜLECEK
Canik'te gerçekleştirilecek kentsel dönüşüm için proje çalışmasının başladığını belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Ankara’da Çevre ve Şehircilikten Sorumlu Genel Başkan Yardımcımızın odasında milletvekillerimiz ve il başkanımızla beraber bir toplantı yaptık. Proje çalışması başladı. Sayın Bakanımız Murat Kurum’un bu konuda bizlere olan katkısı çok büyük. Soğuksu ve Gaziosmanpaşa’da kentsel dönüşümü projelerini 6 ay içerisinde ihale edip derhal inşaat çalışmaları başlayacak. Her 2 mahallemizde de bir plan dahilinde yürütülecek çalışmalar kapsamında mahalle sakinleriyle tek tek görüşülecek" diye konuştu.DÜNYA STANDARTLARINDA MAHALLE VE KONUTLAR
Canik’in Samsun’un en güzel semti olacağını ifade eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, açıklamalarının devamında vatandaşlara şu mesajları verdi:

"Seçim çalışmalarımızda da sık sık dile getirdiğimiz bu konuyla ilgili olarak işte karşınızdayız Biz bunu seçim çalışmalarımızda da söylemiştik ve şimdi karşınızdayız. Yüzdük, yüzdük kuyruğuna geldik. Büyükşehir, ilçe belediyemiz, teşkilatlarımız, milletvekillerimiz, genel başkan yardımcımız ve sayın Bakanımız ile beraber güç birliği yaptık. Bunun önünde hiçbir şey durmaz. Bir tek burası değil. Anadolu Mahallesi, Zeytinlik, Kökçüoğlu, Hastanebaşı ile ilgili 220 dönüm Şehircilik Bakanlığının mülkiyetinde olan arsayı bize rezerv alanı olarak verdiler. Orada da proje başlıyor, bu bölgeler için de projeler ihale edilecek. Doğal gazın giremediği, insanların, 'biz bunu ne zaman göreceğiz' diye beklediği kentsel dönüşümü önümüzdeki sene 2020’de inşallah hep birlikte göreceğiz. Kentsel dönüşümle birlikte yollarda, caddelerde otopark problemi ortadan kalkacak. Standartları yüksek konutlarda, oturmayı inşallah Allah size nasip edecek."

CANİK'E '2 YENİ BULVAR' MÜJDESİ
Canik’te 1 yılda yapılamayan çalışmanın 2 ayda yapıldığını da vurgulayan Başkan Mustafa Demir, “Yol ve kaldırım çalışmalarımız devam ediyor. Samsun Üniversitesi öğretime başladı. Hemen üniversitenin yolunu yapmaya başladık. Kentsel dönüşüm başlayınca ilçemiz 2 yeni bulvara kavuşacak. Bu yeni bulvarlarla ilgili teknik ve proje çalışmasına başladık. Allah’ın izniyle Canik’i adım adım modern bir şehir haline nasıl getirecek, ilçeyi yukarılara doğru taşıyacağız" dedi.   

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Mustafa Demir söyledi! Canik ilçesinde 1 yılda yapılamayan çalışmaları iki ayda yaptık

Mustafa Demir söyledi! Canik ilçesinde 1 yılda yapılamayan çalışmaları iki ayda yaptık