04 Aralık 2021 Cumartesi

MUSTAFA DEMİR CEVAP VERDİ! ACİZLİKLERİNE ŞAHİT OLUYORUZ

Mustafa Demir cevap verdi! Acizliklerine şahit oluyoruz

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, kumanya vermediği yönünde ki iddialara "Yardım taleplerine olumsuz yanıt verdiğimiz şeklinde açıklama yaparak algı oluşturmak isteyenlerin acizliklerine de şahit oluyoruz" diyerek tepki gösterdi.

03 Mayıs 2020 Pazar 23:26 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, isim vermeden Kuaförler Odası Başkanı Savaş Kiraz'ın iddialarına cevap verdi.


Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, yardım taleplerine olumsuz yanıt verildiği iddiasında bulunan Samsun Umum Kuaförler Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Başkanı Savaş Kiraz'ın iddialarına isim vermeden yanıt verdi.

Samsun Umum Kuaförler Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Başkanı Savaş Kiraz, Mustafa Demir'den mağdur esnaflar için kumanya desteği istediklerini bu isteklerine ise Demir'in "Tek bir kumanya vermem" diyerek yanıt verdiğini gündeme getirmişti.

Mustafa Demir, yaptığı açıklamada isim kullanmadan iddialara yanıt vererek pandemi sürecini, ilk andan itibaren alınan tedbirler ve gerçekleştirilen uygulamalar ile 'Çok İyi' yönettiklerini ifade ederek "Buna karşın, yardım taleplerine olumsuz yanıt verdiğimiz şeklinde açıklama yaparak algı oluşturmak isteyenlerin acizliklerine de şahit oluyoruz. Salgının ilk gününden itibaren ortaya koyduğumuz mücadele ve sonuçları bu denli ortada iken olumsuz algı oluşturarak halkımızın kafasını karıştırmayı görev edinenlere yasal hakkımızı kullanacağımızı da kamuoyuna açıklamak istiyorum" diye konuştu.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, yaptığı açıklamada ayrıca koronavirüs salgını ile mücadeleyi tüm hızıyla sürdürdüklerini belirterek, "Bu süre içerisinde her kesimden vatandaşa el uzattık. Hiçbir talebi geri çevirmedik" dedi.

 

TÜM İLÇELERDE GIDA VE MASKE DAĞITIMI
Başkan Mustafa Demir, salgına karşı mücadelenin başladığı 2 aylık süre ilgili yaptığı değerlendirmede, "Her kesimden vatandaşın yanında olduk. Virüse karşı el ele verdik" ifadesini kullandı. 

Samsun İl Pandemi Kurulu Başkanlığı'nda tüm ilçe belediye başkanlarıyla birlikte başlatılan çalışmaların koordineli bir şekilde, aynı titizlik ve özveri ile sürdürüldüğünü ifade eden Başkan Demir, "Tüm ilçelerimizde özellikle dezenfekte çalışmasına büyük önem verildi. Zabıta ekiplerimiz market, fırın, pastanelerin yanısıra temizlik maddeleri satan iş yerlerini de sıkı bir şekilde denetledi. 17 İlçe belediyemize gıda, eldiven, maske ve dezenfektan dağıtımları aksaklık yaşanmadan gerçekleştirildi. Yine 17 ilçemizde, sokağa çıkma kısıtlamasını fırsata çevirerek yol açma, asfalt, park, yeşil alan yenileme çalışmaları hızlandırdık" diye konuştu.

SAĞLIK ÇALIŞANLARI VE KOLLUK KUVVETLERİ
Salgın boyunca işsiz kalan veya günlük olarak ekmeğini kazanmaya çalışanlara da yardım eli uzattıklarını açıklayan Başkan Mustafa Demir, "12 binin üzerinde insanımıza yardım ulaştırdık. Pandemi sürecinde fedakarca çalışarak binlerce hayat kurtaran sağlık çalışanlarımıza ve kolluk kuvvetlerimize de çeşitli destekler sağladık. Otel ve kamu misafirhanelerinde kalan sağlık çalışanlarımız ile görevlerini büyük başarıyla sürdüren kolluk kuvvetlerimiz için Anakent şirketimiz vasıtasıyla iftar yemeği veriyor, sahurluk yiyecek desteğinde bulunuyoruz" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Serdar

04 Mayıs 2020 Pazartesi 13:50

Işyeri ruhsatı almak için Esnaf Odasına sonra da ilgili branşın esnaf odasına kayıt olup belediyeye başvuruyorsun.Ve her ay odalara aidat ödüyorsun.Esnaf bankadan kredi çekerken kimliği ile gidiyor ama Esnaf Odasından çekerken 2 memur kefil ,ipotek vs...ugrastiriyorlar.Ve devletin parasına extra şartlar koyuyorlar.Ve koli yardımı istemeleri de tuhafıma gitti.Bu kadar parayı oturdukları yerden ne yapiyorlar?Bu Esnaf Odaları halkin yararina ne ise yarar ?Merak ediyorum.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da ki koyun sürüsü dünya basınında gündem oldu

Samsun'da ki koyun sürüsü dünya basınında gündem oldu