18 Eylül 2021 Cumartesi

MUSTAFA DEMİR HASTANE TOPLANTISINDA BİYOKÜTLE SANTRALİNE YÖNELİK İKİ KEZ SAVUNMA YAPTI

Mustafa Demir hastane toplantısında Biyokütle Santraline yönelik iki kez savunma yaptı

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, Çarşamba ilçesinde yapılacak Biyokütle Enerji Santrali ile ilgili tartışmaların aynı santralin kurulduğu Adana, Manisa, Malatya, Bursa ve Muğla'da yaşanmadığını söyledi.

17 Ekim 2019 Perşembe 01:56 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, Çarşamba ilçesinde yapılacak Biyokütle Enerji Santrali ile ilgili Büyük Anadolu Hastaneleri'nin aylık toplantısına katılarak iki kez savunma açıklaması yaptı.


Büyük Anadolu Hastanesinin aylık toplantısına katılan Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, burada hastane doktorları ve çalışanlarına eline aldığı mikrofon ile birden bire Biyokütle Enerji Santrali ile ilgili açıklamalarda bulunmaya başladı.

KARŞI ÇIKANLARDA BİLİYOR
Konuşmasında taş üstüne taş koyanın yanında olduklarını söyleyen Mustafa Demir, ilginç ve dikkat çekici sözlerle Çarşamba ilçesine yapılacak Biyokütle Enerji Santrali ile ilgili, "Biyosantralle ilgili bir mesele var ilginçtir. Samsun potansiyelini Türkiye de en az kullanan illerden. Nedendir biliyor musunuz bu tesadüf değil. Bu toplam bizim oluşturduğumuz bir şeydir. Hiç çevreye zararı olmayan, kapalı devre çalışan, atık vermeyen bir sistem bu. Çok net biliniyor olmasına rağmen, karşı çıkanlarında bilmesine rağmen. Karşı çıkanlarında biliyor olmasına rağmen, kamuoyunu başka şeylerle meşgul ediyorlar. Atı alan Üsküdar'ı geçti. Samsunda çevre toprak su hava insan sağlığını hangi bir arkadaşımız sizden veya benden daha fazla düşündüğünü iddia edebilir. Danimarka da kent merkezinde termik santral var. Niye oraya yapmışlar biliyor musunuz kirletmediği görülmesi için. Çekya'da hiç petrol yok Avrupa'ya elektrik enerjisi satıyor." dedi.
 
SANTRAL İÇİN İKİNCİ KEZ KONUŞMA YAPTI
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, konuşmasının ardından Büyük Anadolu Hastanesinin kendisine verdiği Türk Bayraklı plaketi kabul ederken, mikrofonu ikinci kez eline alarak yaptığı konuşmada yine Biyokütle Enerji Santrali ile ilgili açıklamalar yaparak, bu seferde şunları dile getirdi.
"Bu arada bir şeyi unuttum biyoteknik (kendi ifadesi) santral bir tek Mecitözün'de diyorlar ya, Adana da, Manisa'da, Malatya'da, Bursa'da kurulmuş, Muğla'da var Samsun'daki tartışmaların hiç biri o şehirlerde yaşanmamış.Bunu da bilgilerinize sunuyorum." 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Biyokütle santrali ile ilgili Samsun'da yaşanan tartışmalar başka şehirlerde yaşanmış

Biyokütle santrali ile ilgili Samsun'da yaşanan tartışmalar başka şehirlerde yaşanmış