29 Ekim 2020 Perşembe

MUSTAFA DEMİR: KAVAK OSB BÜYÜTÜLECEK KAVAK İLÇESİNE 400 KONUTLUK YENİ MAHALLE YAPILACAK

Mustafa Demir: Kavak OSB büyütülecek Kavak ilçesine 400 konutluk yeni mahalle yapılacak

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, Kavak ilçesinde muhtarlarla gerçekleştirdiği toplantıda, "Kavak Organize Sanayi Bölgesi(OSB) büyütülecek. Kavak ilçesine 400 konutluk yatay mimari ile yeni bir mahalle yapılacak" dedi.

31 Temmuz 2019 Çarşamba 18:48 GÜNCEL

Samsun'da, Muhtarlarla İstişare ve Değerlendirme Toplantıları'nın 14'üncüsünü Kavak İlçesinde gerçekleştiren Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Samsun için, ülkemiz için var gücümüzle çalışacağız, durmak yok" dedi.


Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, ilçelerde sürdürdüğü 'Muhtarlarla İstişare ve Değerlendirme Toplantıları'nın 14'üncüsünü Kavak'ta gerçekleştirdi. Büyükşehir ve ilçe belediyesi bürokratlarının tam kadro yer aldığı toplantıda Başkan Demir, muhtarları tek tek dinleyerek ilettikleri sorunlarla ilgili sorumlu birim temsilcilerine notlar aldırdı. Muhtarlara seslenen Başkan Demir, “Bu şehir için, gelecek nesil için, ülkemiz için, var gücümüzle çalışacağız. Yorulmak yok, durmak yok” dedi.

KAVAK'A 400 KONUTLUK YENİ MAHALLE!
Kavak'ın kalkınması adına güzel çalışmalar yapacaklarını belirten Başkan Mustafa Demir, "Muhtarlarımızı tek tek dinledikten sonra, Büyükşehir ve ilçe belediyesi bürokratlarımızla birlikte tekrar bir değerlendirme toplantısı yapacağız. Bizim Kavak merkez ve mahallelerle ilgili projelerimizi, ilçe belediye başkanımızın da seçim kampanyasında ifade ettikleri ve kamuoyuna açıkladıkları projeleri değerlendirmeye tabii tutacağız. Örneğin biz seçim kampanyasında Kavak’ta bir mahalle kurmaktan bahsettik. Kavak’ın kentleşmesine yön verecek bir mahalle kurmayı hedefliyoruz. İlçe belediye başkanımızın bize bir arazi üretmesi durumunda 250 – 400 konutluk yatay mimari diye ifade ettiğimiz, bizim kültürümüze, örf ve adetlerimize uygun, hemen hemen tüm ihtiyaçlarını o proje kapsamında karşıladığımız, mahalle kültürünü oluşturan bir mahalle kurmayı hedefliyoruz" diye konuştu.

'KAVAK ORGANİZE SANAYİ BÜYÜTÜLECEK'
Kavak Organize Sanayi Bölgesi'ne de değinen Başkan Demir, "OSB ile ilgili projelerimiz var. Sanayi bölgemizi büyüteceğiz. İlçe belediye başkanımızın küçük sanayi ve diğer alanlarla ilgili projeleri var, onları da değerlendireceğiz. Tüm bu çalışmaları 5 yıllık takvime bağlayacağız. Küçük sanayi sitesi, mahalle oluşumu, alt yapı gibi tüm hizmetleri, projeleri 5 yıl içinde bitirmeyi planlıyoruz" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da ünlü iş adamının hisse ve paylarına 7 milyon liralık borç nedeniyle haciz konuldu

Samsun'da ünlü iş adamının hisse ve paylarına 7 milyon liralık borç nedeniyle haciz konuldu