16 Ocak 2022 Pazar

MUSTAFA DEMİR POZİTİF VAKA İLE TEMASLI OLMASINA RAĞMEN SAHADA

Mustafa Demir pozitif vaka ile temaslı olmasına rağmen sahada

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, 3 gün önce testi pozitif çıkan Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç ile yakın temaslı olmasına rağmen bugün sahalarda boy göstererek dikkati çekti.

01 Aralık 2020 Salı 14:45 GÜNCEL

Samsun'a geçtiğimiz hafta sonu gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un programında testinin pozitif çıktığı açıklanan Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç ile neredeyse dirsek temasında yakın olan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in bugün cenaze ve farklı etkinliklere katıldığı görüldü.


Korona Virüs salgını ile ilgili pozitif vakalara temaslı olanlarında tedbir amaçlı karantinaya alındığı bilinmesine rağmen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Demir'in testi pozitif çıkan Bafra Belediye Başkanı Kılıç ile temaslı ve sosyal mesafeyi ortadan kaldıracak şekilde yakın olmasına rağmen, bu tedbir kuralına tabi tutulmaması dikkati çekti. 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum 28 Kasım Cumartesi günü Samsun'a gelmişti. Bakan Kurum'un Kentsel Dönüşüm projesinin temel atma töreninde ise gün boyu bakan ve belediye başkanları ile bir arada bulunan Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç ile  Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir'in Covid-19 testlerinin pozitif çıktığı açıklanmıştı. Testleri pozitif çıkan Hamit Kılıç ve Sebahattin Özdemir karantinaya alınırken tedavileri de başlamıştı. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ise üç gün önce testleri pozitif çıkan ve yakın temas halinde bulunduğu Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç'ın durumuna rağmen bugün bir cenazeye katılması ve Atlı Spor Tesislerini ziyaret ederek belediye binasında ziyaretçi kabul etmesi şaşırttı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Valisi Covid-19 ile ilgili Samsun'un içinde bulunduğu endişe verici durumu açıkladı

Samsun Valisi Covid-19 ile ilgili Samsun'un içinde bulunduğu endişe verici durumu açıkladı