24 Temmuz 2021 Cumartesi

MUSTAFA DEMİR SAMSUN ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİNİN YIKIMI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Mustafa Demir Samsun Atatürk Kültür Merkezinin yıkımı ile ilgili açıklama yaptı

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, Atatürk Kültür Merkezi'nin yıkımı ile ilgili yapılan spekülasyonlarla ilgili açıklama yaptı.

20 Aralık 2019 Cuma 12:35 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, Atatürk Kültür Merkezi'nin yıkılarak yerine Samsun Fuarının yapılacak olması ile ilgili yapılan spekülasyonlara cevap verdi.


Samsun'da Atatürk Kültür Merkezinin yıkılarak yerine Samsun Fuarının yapılacak olmasının gündeme gelmesi sonrası bazı yayın organlarında haberler yayınlanmış ve bazı siyasiler de bu konu ile ilgili açıklamalar yaparak Atatürk Kültür Merkezinin isminden dolayı yıkıldığını iddia etmişlerdi.

Bu sabah saatlerinde Samsun basın camiası ile Sevgi Kafe'de bir toplantı gerçekleştiren Mustafa Demir, burada AKM'nin yıkılacak olması ile ilgili konunun sorulması üzerine bir açıklama yaptı. Mustafa Demir, Samsun Atütürk Kültür Merkezi'nin yıkılacağını yerine ise Samsun Fuarının yapılacağını belirterek, "Ancak biz burada Atatürk Kültür Merkezini yıkacağız yerine yenisini yapmayacağız demedik. Atatürk Kültür Merkezi yıkılmadan aynı kültür merkezinin daha moderni yapıldıktan sonra yıkılacak. Yeni yapılacak olan kültür merkezinin ismi de yine Atatürk Kültür Merkezi olacak. Samsun Fuarını sadece Atatürk Kültür Merkezinin olduğu yer olarak düşünmeyin. Bu fuar Canik bölgesine kadar uzanacak bir proje olacak" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Valilik binası dahil Samsun'da bu 5 bina yıkılacak

Samsun Valilik binası dahil Samsun'da bu 5 bina yıkılacak