28 Eylül 2020 Pazartesi

MUSTAFA DEMİR, SAMSUN OMÜ KAMPÜS İÇİ RAYLI SİSTEM HATTI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Mustafa Demir, Samsun OMÜ kampüs içi raylı sistem hattı ile ilgili açıklama yaptı

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, OMÜ kampüs içi raylı sistem hattı ile ilgili yaptığı açıklamada, "OMÜ kampüs içi raylı sistem hattı Samsun'a hayırlı olsun. On binlerce öğrencimiz, hastalarımız, hasta yakınlarımız daha güvenli ve konforlu ulaşım imkanına sahip olacak!" dedi.

03 Temmuz 2019 Çarşamba 13:02 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 3'üncü Etap OMÜ Kampüs içi Raylı Sistem Hattı çalışmalarının tamamlandığını seferlerin ise 5 Temmuz 2019 Cuma günü başlayacağını müjdeledi.


Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, OMÜ Kampüs içi raylı sistem hattının seferlere başlayacak olması ile ilgili bir açıklama yaptı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Proje Ulaşım İmar İnşaat Yat. San. ve Tic. A.Ş.(SAMULAŞ) bünyesinde hizmet veren OMÜ-Tekkeköy arasındaki 29 kilometrelik raylı sistem hattının OMÜ 3'üncü Etabı ile birlikte 35 kilometreye ulaştığını belirten Başkan Mustafa Demir, "Samsun Hafif Raylı Sistem hattı, ana hat güzergahı 1'inci Etap, 2'nci Etap ve son olarak OMÜ kampüsü içerisine kadar ulaşan 3'üncü Etap ile birlikte Büyükşehir Belediyesi'nin ve SAMULAŞ'ın en önemli, en görkemli yatırımlarından ve en önemli ulaşım hizmetlerinden birisi haline gelmiştir" dedi.

140 MİLYON LİRALIK TASARRUF!
SAMULAŞ yöneticileri ile birlikte yaptıkları planlamayla yeni OMÜ Kampüs İçi Hattı'nda mevcut kapasiteyi kullandıklarını vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Yeni hat planlandığında yaklaşık 11 yeni tramvayın alımı öngörülmüştü. Oysa yeni planlamayla tek bir araç satın almadan mevcut kapasiteyi kullanmaya karar verdik. Her bir tramvayın yaklaşık 2 milyon avroluk bir maliyeti olduğu düşünüldüğünde toplamda 22 milyon avro yani yaklaşık 140 milyon liralık bir tasarruf sağlamış olduk" dedi.

OMÜ'YE ULAŞIM AYRICALIĞI!
Raylı sistemin kampüs içerisinde ulaşmasıyla birlikte taşıma kapasitesinde ciddi bir artış olacağını da vurgulayan Başkan Demir, "OMÜ'ye, ulaşım bakımından ayrıcalık kazandıracak bu hattımız sayesinde tüm akademik ve idari personel, on binlerce öğrencimiz, hastalarımız, hasta yakınlarımız daha güvenli ve konforlu ulaşım imkanına sahip olacak. Bu yatırımın başlamasına öncülük edenlere, tamamlanmasında emeği geçenlere ve işletmesini sağlayacak yöneticilerimize teşekkür ediyorum" diye konuştu.

OMÜ 'KAMPÜS İÇİ'NDEN BELEDİYE EVLERİ'NE
Öte yandan, SAMULAŞ tarafından yapılan açıklamada ise yeni hat ile ilgili şu bilgiler kamuoyuyla paylaşıldı:
"OMÜ kampüs içi raylı sistem hattımız 5 Temmuz Cuma günü sabah saat 06.15'te hizmete girecektir. OMÜ içerisinden 14 dakikada bir sefere çıkan tramvaylarımız Belediye Evleri'ne kadar ulaşacak. Halen mevcut ve aktif olan OMÜ İstasyon'nundan hareket eden tranvaylarımız ise direkt Tekkeköy İlçesi'ne kadar seferlerine devam edecek. Karşılıklı şekilde, Tekkeköy'den hareket eden tramvaylarımız da OMÜ İstasyonu'na kadar yolcu taşıyacak. Belediye Evleri'nden hareket edecek tramvaylarımıza binen yolcularımız ise OMÜ Kampüs içerisine kadar seyahat edebilecek."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

cem

05 Temmuz 2019 Cuma 11:14

Başkan daha bir icraat göremedik zamdan başka 3 ay oldu bir hareket yok otopark ve çevre yolları biran önce ayapılmalı

cevdet

04 Temmuz 2019 Perşembe 10:59

havaalanı ve otogar bağlantısı yapımı ne zaman başlayacak

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da denize girilebilecek sağlıklı plajlar

Samsun'da denize girilebilecek sağlıklı plajlar