04 Ağustos 2021 Çarşamba

MUSTAFA DEMİR SAMSUN'A YAPILACAK YATIRIMLAR İÇİN BAKANLARLA GÖRÜŞTÜ

Mustafa Demir Samsun'a yapılacak yatırımlar için bakanlarla görüştü

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, sanayi sitesi, akıllı kent, çevre ve ulaşım, Güneş Enerji Santrali ve Rüzgar Enerji Santrali yatırımları ile ilgili Bakanlar Mustafa Varank, Murat Kurum, Fatih Dönmez ve Abdülhamit Gül ile görüştü.

28 Mart 2021 Pazar 14:35 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ü ziyaret ederek Samsun'a yapılacak yatırları görüştü.


AK Parti’nin 7.Büyük Olağan Genel Kurulu’na katılmak üzere Ankara’ya giden ve ardından çeşitli temaslarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, önemli görüşmelere imza attı. İlk olarak Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilerek yeniden MKYK listesinde yer alan Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan’a ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulunan Başkan Demir, daha sonra şehrin başta sanayi olmak üzere, çevre, teknoloji ve ekonomik gücünü daha ileriye taşımak için Ankara’da yoğun bir mesai yaptı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ile verimli birer toplantı yaparak Samsun’daki çalışmalarını anlatan Başkan Demir, sanayi sitesi, akıllı kent, çevre ve ulaşım, Güneş Enerji Santrali ve Rüzgar Enerji Santrali gibi önemli başlıkları ele aldı. Ziyaretlerine Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan ve Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı’ nın da eşlik ettiği Başkan Mustafa Demir, ziyaretlerin oldukça verimli geçtiğini söyledi. Genel Sekreter İlhan Bayram ve Genel Sekreter Yardımcısı Zennube Albayrak’ın da katıldığı ziyaretlerde, Samsun’da yapımı devam eden ve yapılacak projeler için fikir alışverişinde bulunuldu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Bakanlarımızın şehrimize olan desteğini her zaman yakından hissettik. Ankara’da yaptığımız görüşmelerde çok olumlu geçti. Samsunumuz için olumlu adımlar atıldı. Şehrimizi yarınlara emin adımlarla taşımak için çalışmaya, üretmeye ve planlamaya devam ediyoruz" diye konuştu

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

cevdet

30 Mart 2021 Salı 16:54

Adli tip kurumu ne oldu hala samsun a kurulamadı ,batı ve doğu çevre yolları herhalde aya gittikten sonra yapılacak reis seçimden hemen sonra başlayacak demişti

İrfan

29 Mart 2021 Pazartesi 11:45

Hayırlı olsun. Bir an önce Tekkeköy 2. organize sanayi bölgesi ve Havza ya yapılması planlanan 10-20 hektarlık alanda organize sanayi bölgesi, bir an önce yapılmalı. Samsun, yeniden dev bir sanayi kenti olmalı.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da 119 yıllık Ruh ve Sinir Hastalıkları eski Hastanesi restore edilecek

Samsun'da 119 yıllık Ruh ve Sinir Hastalıkları eski Hastanesi restore edilecek