20 Ocak 2021 Çarşamba

MUSTAFA DEMİR SAMSUN'DA SU FATURALARININ YÜKSEK GELDİĞİ ŞİKAYETLERİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Mustafa Demir Samsun'da su faturalarının yüksek geldiği şikayetleri ile ilgili açıklama yaptı

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'e, Samsun en pahalı suyu kullanıyor faturalar yüksek geliyor şikayetlerini sorduk, cevapladı.

08 Haziran 2020 Pazartesi 17:56 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, içme suyu faturalarının yüksek geldiği, Samsun içme suyunun en pahalı su olduğu yönünde ki eleştirilerle ilgili açıklama yaptı.


Mustafa Demir, Samsun'da içme suyu faturalarının yüksek geldiği yönünde ki eleştirilerle ilgili Samsun Kent Haber Genel Yayın Yönetmeni ve İnternet Medya Bilişim Federasyonu Samsun İl Temsilcisi Haydar Öztürk'ün kendisine yönelttiği soruyu yanıtladı.

Samsun'da içme suyunun pahalı olmadığını söyleyen Mustafa Demir, konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı.
!Su şuan 4.10 kuruş civarında. 10 metre küpü 65 kuruş. 20 metreüp olsa 120 kuruş. Etmeyin. Bu su nereden geliyor. Arıtmaya geliyor. Kullanılıyor. Sahilde ki tevzi istasyonundan geliyor. Allah aşkına. En pahalı su Samsunda diyorlar.  Hayır efendim 9'uncu sıradayız. Bizim 13 tane mavi bayraklı plajımız var. Pandemi sürecinde bazen yanlış fatura geliyor, yanlışlık olabiliyor. SASKİ 500 bine yakın fatura kesiyor. Bunu insan yapıyor. Tuşu yanlış basabilir. Müracaat edince bu yanlışlık düzeltiliyor. Su parasını ödeyemeyecek durumda olanın faturasını belediye olarak biz ödüyoruz. Dert ne. Şuanda uygulanan fiyat politikası hepimizin bu şehrin lehine. Su fiyatı makul bir fiyat."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 6 Yorum

F.ö

16 Haziran 2020 Salı 22:20

Sayın başkan bu yanlışınızdan Bi an önce dönün ve makul seviyelere inin eğer şimdi indirim yapmayıp seçim zamanı yaparsanız nasıl bir karakter sahibi olduğunuz ortaya çıkar ve halk gerekli cevabı sandıkta verir bana bir şey olmaz ben gitmem deme İstanbul Ankara da ne olduysa sana da o olur benden söylemesi...

9

12 Haziran 2020 Cuma 11:49

evet pahalı içiriyoruz diyememiş te utanmadan birde 9. sıradayız demiş hata 1 olur 2 olur sonrası soru işaretleri olur

Hasan gül

10 Haziran 2020 Çarşamba 02:18

Tek yaşıyorum geçen yıl 35 45 arası değişen elektrik bu yıl 60 dan aşağı gelmiyor Su 15 20 arası gelirken 30 35 arası el insaf herşeye zam geldi belki covid 19 da çok kişi farkında değil ama covidden önce bisküvi sinden çikolata sına peynirinden sürüne dehşet bi zam hayırlısı

Zeynep

09 Haziran 2020 Salı 08:49

Yazık verilen oylara.gelir gelmez zam geldi.normalde 50 gelen fatura salginla 75/100arasi oldu kalabalık bir aile olsak harcadık diyecem de.gelen gideni aratirmış

Meçhul Şarkıcı

09 Haziran 2020 Salı 07:18

başkan hiç samimi gelmiyorsun bize birdahaki seçimlerde o koltuğu bence zor görürsün..

Necati

08 Haziran 2020 Pazartesi 19:02

Kesinlikle haklı. 15 aydır herhangi bir icraatını göremediğimiz başkanın tek icraatı olan su zammını savunmasından daha doğal ne olabilir ki?

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Flaş Samsunspor açıklaması! Hodri meydan

Flaş Samsunspor açıklaması! Hodri meydan