14 Haziran 2021 Pazartesi

MUSTAFA DEMİR SAMSUNLULARI UYARDI! MASKE TAKIN, SOSYAL MESAFE KURALINA UYUN

Mustafa Demir Samsunluları uyardı! Maske takın, sosyal mesafe kuralına uyun

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, Samsunlulara Korona Virüs uyarası yaparak, "Maske takın, sosyal mesafeye uyun, dezenfektanları sürekli kullanın. Bana bir şey olmaz diyerek kurallara uymayanları uyarın" dedi.

04 Eylül 2020 Cuma 13:16 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, Samsun Akademik Odalar Birliği (SAOB) tarafından düzenlenen Akademik Buluşma ve İstişare Toplantısı’na katılarak burada Korona Virüs ile ilgili alınan tüm tedbirlere uyulması çağrısı yaptı.


Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demin, katıldığı Samsun Akademik Odalar Birliği (SAOB)'nin Akademik Buluşma ve İstişare Toplantısı’nda Covid-19 uyarısı yaparak, maske takılması, sosyal mesafeye uyulması ve dezenfektanların sürekli kullanılması gerektiğini söyledi.

Samsun Akademik Odalar Birliği (SAOB) tarafından düzenlenen Akademik Buluşma ve İstişare Toplantısı’na katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsun’u geleceğe taşıyacak projelere ve yatırımlara ağırlık verdiklerini söyleyerek, “Böyle bir çalışma gayreti içindeyiz.  Türkiye’ye örnek bir belediye yürüyüşü, duruşu ortaya koyuyoruz. Türkiye’nin en güzel şehrinde yaşıyoruz.  Halkımıza hizmet etmek için gecemizi gündüzümüze katarak 7/24 çalışıyoruz” dedi.

SAOB Akademik Buluşma ve İstişare Toplantısı, Samsun Eczacılar Odası’nda yapıldı. Toplantıya Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Genel Sekreter Yardımcıları Zennube Albayrak ve Ali Seyfi Küçükgöncü, Fen İşleri Daire Başkanı Metin Köksal, Mimarlar Odası Samsun Şube Başkanı İshak Memişoğlu, SAOB İcra Kurulu Üyesi ve Samsun Eczacılar Odası Başkanı Onur Ferhat Karacan, birliğe bağlı akademik odaların başkanları ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.UYARMAK HERKESİN GÖREVİDİR
Toplantıda oda üyelerini dinleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Demir, gündeme gelen talep ve konularla ilgili açıklamalarda bulundu. Pandemi sürecine ilişkin genel durum değerlendirmesinin yapıldığı toplantıda Başkan Demir, hayata geçirilecek çok sayıdaki proje yatırımlarıyla ilgili de bilgi verdi. Koronavirüse karşı pandemi sürecini dünyada en iyi yöneten ve alınan kararların anında uygulanabildiği tek ülkenin Türkiye olduğuna dikkat çeken Başkan Mustafa Demir, “Bunu görmek lazım. Samsun Pandemi Kurulu olarak da büyük bir gayretin içindeyiz. İsteriz ki halkımızın tamamı sosyal mesafe kurallarına uysun. Maskesini mutlaka taksın. Dezenfektanları sürekli kullansın. Bunları yaparsak virüsün bulaşma riskini azaltmış oluruz. Bu konuda çok ciddi çaba sarf ediyoruz. Toplu taşıma araçlarımızda sürekli maske ve sosyal mesafe uyarıları yapıyoruz. Ama bana bir şey olmaz diyerek maske takmayan ve mesafeye uymayanları gördüğümüzde uyarmak hepimizin görevi olmalıdır” dedi.HALKIN YÜZDE 97’Sİ DİKKAT EDİYOR
Samsun’da halkın yüzde 97’sinin virüs tedbirleri konusunda dikkatli davrandığı bilgisini veren Başkan Demir, “Şuan 20’nin üzerinde ekibimiz sahada çalışıyor. Daha yapacağımız çok işimiz var. Pandemi döneminde haklı talepte bulunup geri çevirdiğimiz kimse olmadı. Katkı vermeyen hiçbir kesim de olmadı. Bu Samsun için gururdur. Asker uğurlama törenlerimiz, düğünlerimiz bizim kültürümüzün parçası. Lakin tedbirleri asla elden bırakmamamız lazım” ifadelerini kullandı.

HİZMET İÇİN 7/24 SAHADAYIZ
Samsun’u geleceğe taşıyacak projelere ve yatırımlara ağırlık verdiklerini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Böyle bir çalışma gayreti içindeyiz.  Türkiye’ye örnek bir belediye yürüyüşü, duruşu ortaya koyuyoruz. Samsun, dünyanın en güzel şehirlerinden bir tanesi. Mutlu olmak için çok sebep var. Türkiye’nin en güzel şehrinde yaşıyoruz.  Halkımıza hizmet etmek için gecemizi gündüzümüze katarak 7/24 çalışıyoruz. Altyapı yatırımlarını bitireceğiz. Kırsalda yolu bozuk köy, suyu akmayan hane kalmayacak. Su konusunda mevcut arıtma tesisini kademeli olarak bakımdan geçirerek devreye alıyoruz. Yeni içme suyu tesisi yatırımıyla da Samsun’un uzun yıllar su problemini ortadan kaldıracağız” diye konuştu.   

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Efsane futbolcu Roberto Carlos'tan Samsunspor'a videolu mesaj

Efsane futbolcu Roberto Carlos'tan Samsunspor'a videolu mesaj