04 Ağustos 2021 Çarşamba

MUSTAFA DEMİR SASKİ LOGOSUNDAN ATATÜRK ÇIKARTILDI İDDİASINA YANIT VERDİ

Mustafa Demir SASKİ logosundan Atatürk çıkartıldı iddiasına yanıt verdi

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, SASKİ'nin kurumsal logosundan Atatürk'ün çıkartıldığı yönündeki iddialar yanıt vererek, "O logo SASKİ'nin değil, belediyenindir" dedi.

26 Şubat 2020 Çarşamba 18:23 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, SASKİ'nin 1995 yılından beri logosu olmadığını Atatürklü logonun belediyeye ait olduğunu açıklayarak "Bu nedenle logodan Atatürk'ün çıkarılması mümkün değildir" dedi


Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü'nün (SASKİ) logosundan Atatürk’ün çıkarıldığı" yönünde ortaya atılan iddialarla ilgili bir açıklamada bulundu.  SASKİ'nin bugüne kadar 'Logo'sunun bulunmadığına dikkati çeken Mustafa Demir, "Bu nedenle logodan Atatürk'ün çıkarılması da mümkün değildir" dedi.

LOGO SASKİ'NİN DEĞİL BÜYÜKŞEHİR'İNDİR
Samsun'da son gün 2 gündür gerek sosyal medya mecralarında ve gerekse basın yayın organlarında 'Samsun Büyükşehir Belediyesi SASKİ logosundan Atatürk’ün çıkarıldığı' yönünde yansıtılmak istenen konunun tamamen 'Asılsız’ olduğunu belirten Başkan Demir,  "SASKİ'nin, kurulduğu 1995 yılından bu yana hiçbir zaman 'LOGO'su olmamıştır. Bahse konu olan logo, Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne aittir. Bu nedenledir ki, 'LOGO’dan ATATÜRK’ün çıkarılması' SÖZ KONUSU DEĞİLDİR" ifadelerini kullandı.

SASKİ'NİN KURUMSAL KİMLİĞİNE KATKI
SASKİ'nin 25 yıllık geçmişe sahip bir kurum olduğunu hatırlatan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Çeyrek asırlık geçmişi bulunan SASKİ'nin 'Kurumsal Kimliğini' oluşturmak adına LOGO ihtiyacı doğmuştur. Aralık 2019 tarihinden logo çalışması yapılmış ve belediyemiz logomuzun yanında SASKİ logosu ile birlikte kullanılmaya başlanmıştır" diye konuştu.

KURTULUŞ'UN ŞEHRİNDE KASITLI VE YANLIŞ ALGI
Bilinen bu gelişmelere karşın son günlerde 'SASKİ'nin logosundan Atatürk çıkartıldı' şeklinde gündeme getirilen iddialara tepki gösteren Başkan Demir, "Yanlı, yanlış ve tamamen algı oluşturmaya yönelik çabalar, sonuçsuz kalmaya mahkumdur. Bilerek ve kasıtlı bir şekilde halkımızı yanlış bilgilendirmeye yönelik çaba içerisine girenler hakkında her türlü yasal işlem yapılacaktır" açıklamasında bulundu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Neslihan Hancıoğlu Samsun'daki su kokusu ve SASKİ logosunu mecliste konuştu

Neslihan Hancıoğlu Samsun'daki su kokusu ve SASKİ logosunu mecliste konuştu