19 Ocak 2022 Çarşamba

MUSTAFA DEMİR ŞEHİT AİLESİNİN MEZAR YERİ MAKBUZUNU 2019'DA İPTAL ETTİK DEDİ AMA

Mustafa Demir şehit ailesinin mezar yeri makbuzunu 2019'da iptal ettik dedi ama

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, şehit ailesinden 20 bin liralık mezar yeri ücreti alınması ile ilgili, söz konusu makbuzun 2019'da iptal edildiğini söylerken, 2020 yılında şehit ailesine 20 bin liralık yeni makbuzun nasıl hazırlanarak tahsilat yapıldığı ile ilgili bir şey demedi.

14 Aralık 2020 Pazartesi 16:13 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir bugün yapılan meclis toplantısında şehit ailesinden alınan 20 bin liralık mezar yeri parasının aileye geri iade edildiğini açıkladı.


Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, şehit İlhan Hamlı'nın annesi Bedriye Hamlı'dan 20 bin lira mezar yeri parası alınması olayı ile ilgili bugün yapılan meclis toplantısında açıklama yaptı.

Mustafa Demir, bugün gerçekleşen Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında, şehit ailesinden alınan 20 bin lira paranın aileye geri iade edildiğini meclis üyelerine açıkladı. 

MAKBUZ 2019 YILINDA İPTAL EDİLDİ
Demir daha sonra konu ile ilgili yaptığı açıklamada, şehit ailesine Asri Mezarlıkta verilen söz konusu mezar yeri ile ilgili hazırlanan makbuzun 2019 yılında iptal edildiğine dikkati çekerek "Bir şehidimizin anne ve babası ile ilgili basına yansıyan bir durum söz konusu. Şehidimizin babası rahmetli oluyor, 2019 yılında. Şehidimiz Asri Mezarlıkta. Bizim bu tür müracaatlar Mezarlıklar Müdürlüğüne yapılıyor. Şehidin abisi başvuruyor Asri Mezarlığa defin yapılmış. Kayıt tutulmuş üzerine rakam yazılmamış. Tutulan makbuzu 2019 yılında iptal ettirmişiz. Derecik'te şehit ailelerine mezar yeri ücretsiz. Şehidin babası ile ilgili bu defin idaremizce uygun görülmüş. Daha sonra şehidin abisi ve annesi ile karşılaştık belediyeye davet ettim. Bana bunu izah ettiler notumu aldım. Meclis kararı gerektiğini ifade ettik. Şehidin ailesi bize uğradı konunun ne olduğunu sordu. meclis kararı çıkmadı ama halledeceğimizi söyledik. Ama şehidin abisi parayı yatırıyor ve bunu da sosyal medyada yayınlıyor. Şehitler hepimizin varlık sebebimiz. Özellikle şehidimizin anne ve babası hepimizin anne ve babasıdır. Asri Mezarlıkta yer varsa şehit ailelerine ücretsiz yer tahsis edilmesi için teklif sunacağız" dedi.

CEVAP BEKLEYEN SORULAR
Öte yandan Mustafa Demir şehit ailesine verilen mezar yeri ile ilgili 2019 yılında makbuzun iptal edildiğini söylerken, 2020 yılında aileye iki kişilik mezar yeri için 20 bin lira ödeme makbuzunun nasıl hazırlandığı konusunda bir açıklama yapmadı. İptal edildiği belirtilen makbuza rağmen, aileye neden 2020 yılı için 'Borcunuz yoktur' denilmediği, 2019 yılından bu yana şehit ailesine mezar yerlerinin iptal edildiği açıklanan makbuza rağmen, tapuların neden verilmediği, madem makbuz iptal edildi, aileye 24 Kasım 2020 tarihinde mezar yeri için belirlenen 20 bin liralık parada indirim yapılmayacağı paranın tamamını ödemeleri gerektiğinin neden söylendiği soruları ise cevap bekliyor.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Şehit kardeşi Ayhan Hamlı'ya mezar yerinin parasını yatırmasını Mustafa Demir mi söyledi

Şehit kardeşi Ayhan Hamlı'ya mezar yerinin parasını yatırmasını Mustafa Demir mi söyledi