25 Eylül 2021 Cumartesi

MUSTAFA DEMİR TERME İLÇESİNDE KONUŞTU! SAMSUN'DA 950 MAHALLEYİ TEK TEK GEZECEĞİM

Mustafa Demir Terme ilçesinde konuştu! Samsun'da 950 mahalleyi tek tek gezeceğim

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Terme ilçesine yaptığı ziyarette, "Seçim döneminde söz verdiğim gibi Samsun'da 950 mahalleyi tek tek gezeceğim. Şu ana kadar 100'e yakın mahalleyi ziyaret ettik" dedi.

16 Ağustos 2020 Pazar 21:19 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Terme ilçesinde birtakım incelemelerde bulunurken, 31 Mart seçimlerinden bu yana Samsun'da 100'e yakın mahalleyi tek tek ziyaret ettiğini açıkladı.


Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, Terme ilçesinde Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, AK Parti Terme İlçe Başkanı İbrahim Ar ile birlikte Bafracalı, Muratlı, Taşpınar, Çanaklı ve İmanalisi Mahallelerinde tamamlanan yol çalışmalarını inceleyerek mahalle sakinleriyle bir araya geldi.

20 AYRI YERDE ÇALIŞIYORUZ
Seçim döneminde söz verdiği gibi Samsun’da 950 mahalleyi tek tek ziyaret edeceğini belirten Başkan Demir, “Şu ana kadar 100’e yakın mahallemizi ziyaret ettik. Bu mahalleleri ziyaret ederken yapacak olduğumuz çalışmaları da inceleyip, onları görüp, sizlerin de kanaatlerinizi almak. Şu anda Terme’de 20 ayrı yerde çalışma yapıyoruz. 48 kilometre yolu tamamladık. Yüzde 60 seviyesindeyiz. Beton yol çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah Terme’de programı tamamlıyoruz” dedi.

GECE GÜNDÜZ YOLLARDAYIZ
Samsun’un Türkiye’de kırsal nüfusu en yoğun olan illerden olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Demir, “Bütün ilçelerimizi olduğu gibi Terme’yi bir şehir hüviyetinde görüyoruz. Görevi devraldığımız günden bu yana çalışmalarımız sürüyor. İlçe ve büyükşehir ayrımını da kaldırdık. Güç, imkan ve kabiliyetler birleştirildiğinde verimlilik artar. Bütün mahallelerimizin 3,5 yıl sonra alt yapıları tamamlanmış olacak. Bir sonraki seçimde vatandaşımız gelip ‘benim yolum yapılmadı’ demeyecek. Türkiye’de kırsal altyapıyı bitiren ilk şehir olacağız. Belediye olarak üzerimize ne düşüyorsa yapacağız. Bunun için de gece gündüz yollardayız. Mesai kavramımız yok. Önümüzde yapacak çok işimiz var. Türkiye’ye örnek bir belediyeciliği sergileyeceğimizi seçim döneminde söylemiştim” diye konuştu.

TRAFİK RAHATLAYACAK
Terme ilçesinde gerçekleştirilecek projeler ile ilgili bilgi veren Başkan Demir, “Terme merkezindeki ırmağı genişleteceğiz. Kamulaştırıp 80 metreye çıkaracağız. Çalışmalarımız devam ediyor. Fiskobirlik’in olduğu bölgeye belediye binası, hükümet konağı ve büyükşehirin hizmet binası yapılacak. Terme’nin merkezini oraya taşıyacağız. Terme güzel bir meydana kavuşmuş olacak. 25 metrelik büyük bir bulvar yapıyoruz. Projeleri tamamlandı. Hastanenin oradan başlıyor, Terme’yi dolanarak Ordu yoluna gidiyor. Terme’de trafik müthiş bir şekilde rahatlayacak. Önümüzdeki yıl inşasına başlayacağız” şeklinde konuştu. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

mehmet

17 Ağustos 2020 Pazartesi 12:19

bırak bu boş işleri.950 mahalleyi havadan drone ile anca gezersin.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İlkadım Belediyesi Zabıtası markete baskın yaptı! Tarihi geçmiş çok sayıda gıda ele geçirildi

İlkadım Belediyesi Zabıtası markete baskın yaptı! Tarihi geçmiş çok sayıda gıda ele geçirildi