24 Ocak 2022 Pazartesi

MUSTAFA DEMİR TRAMVAY VE HALK OTOBÜSLERİ İLE İLGİLİ MAKSATLI HABERLER YAPILDIĞINI SÖYLEDİ

Mustafa Demir tramvay ve halk otobüsleri ile ilgili maksatlı haberler yapıldığını söyledi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, pandemi sürecinde tramvay ve halk otobüslerinde denetimlerin etkin şekilde sürdüğünü ancak buna rağmen amacını aşan maksatlı haberlerle karşılaştıklarını söyledi.

14 Eylül 2020 Pazartesi 19:33 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, pandemi sürecinde tramvay ve halk otobüsleri ile ilgili yayınlanan haberleri eleştirerek, "Amacını aşan maksatlı haberlere de rastlıyoruz" dedi.


Bugün yapılan Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında konuşan Mustafa Demir, pandemi süreciyle ilgili denetimlerin de sürdüğünü belirterek, "Özellikle tramvaylarımız ve halk otobüslerimizde bütün denetimlerimize etkin bir şekilde devam ediyoruz. Fakat amacını aşan maksatlı haberlere de rastlıyoruz. Bunun iki yolu var. Bir, doğru olmayan kamuoyuna yanlış bilgilendirme yapıyorlar. İkincisi bu konuda pandemi süreci içerisinde Türkiye’de hemen hemen en başarılı olmuş bir belediye yönetiminin, ilçe belediyelerimizle birlikte emek veren insanların emeklerine çok büyük halel getiriyorlar"dedi.

Kuralların uygulanması noktasında gece-gündüz gayret sarf ettiklerini de kaydeden Başkan Demir şunları söyledi:
"Pandemi süreciyle ilgili Cumhurbaşkanımız, hükümetimiz, illerde bizler, valiliğimiz başkanlığında pandemi kurullarının aldığı kararları uygulama noktasında çok sayıda insanımız gece-gündüz gayret ediyor. İnsanlarımız bazen büyük oranda kurallara uyum noktasında katkı sağlıyor. Ama az sayıdaki insanımızın ihmalini, sanki başka alanlardaki sorumluluk yerine getirilmemiş, dikkat edilmiyormuş gibi sunmak da doğru değil. Bunu takdirlerinize sunuyorum. Biz 1 milyon 350 bin halkımıza sorumluyuz. Gece-gündüz hiç tatil yapmadan büyük bir gayretin içerisindeyiz. Zabıta birimlerimiz, sosyal hizmetler daire başkanlığımız, ilçe belediyelerimiz, hep birlikte iktidarıyla muhalefetiyle büyük gayret gösteriyoruz. Bu konunun böyle istismar edilip kendi niyetleri doğrultusunda algı yaratmaya çalışan insanlarımızı, akşam eve gittiklerinde kendi halleriyle baş başa bırakıyoruz. Ama biz sorumluluğumuzu yerine getirme noktasında da asla geri durmadan bütün gayretimizle ortadayız ve halkımızın bu konuda hizmetindeyiz.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 4 Yorum

cevdet

17 Eylül 2020 Perşembe 11:16

başkanım bu hat dolmuşları dökülüyor ve çok sıkışık bunların yenilenmesi neden yapılmıyor hurdaya çıkana kadar kullanılacak mı daha geniş yüksek tavalı araçlar olsa toplu olarak alınabilir hat dolmuşları bu yenilemeyi yapmalı artık araçta amartüsör kalmamış hala kullanılıyor böyle sahipsiz bir şehir yok

vatandaş

16 Eylül 2020 Çarşamba 10:03

Belediye 21 temmuzda özel halk otobüsü ihalesine çıktı.İhaleye kimse katılmadı.Çünkü samulaşın olduğu güzergahlarda özeller zarar ediyordu.106 otobüslük ihale nedeniyle samulaşın bazı hatlarını iptal ederek özel otobüsleri yeni ihaleye ****k için yapılmış bir hamledir bu.Bunu gasteciler göremez…

serkan

16 Eylül 2020 Çarşamba 09:26

Halk konserve kutusunun içinde gidiyor,denetimler sıfır..

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İşte İlkadım Belediyesinde çıkan kavganın detayları

İşte İlkadım Belediyesinde çıkan kavganın detayları