25 Eylül 2021 Cumartesi

MUSTAFA DEMİR TUTUKLU DAİRE BAŞKANININ DAHA ÖNCE GÖREV YAPTIĞI TERME'YE GİTTİ

Mustafa Demir tutuklu daire başkanının daha önce görev yaptığı Terme'ye gitti

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir'in tutuklanan daire başkanının daha önce görev yaptığı Terme ilçesine giderek, Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç ile bir araya gelmesi şaşırttı.

27 Aralık 2020 Pazar 21:59 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, tutuklanan daire başkanının daha önce muhasebe müdürlüğü yaptığı Terme ilçesine giderek hizmet inceleme ziyareti gerçekleştirdi.


Samsun Büyükşehir Belediyesinde bir süre önce Mali Hizmetler Dairesi Başkanı Bahattin Karakaş gözaltına alınarak tutuklanmıştı. Bu tutuklama sonrası Karakaş'ın daha önce muhasebe müdürlüğü görevi yaptığı Terme Belediyesinden de şaşırtıcı iddialar gündeme geldi. 

Tutuklanan daire başkanınnın Samsun Büyükşehir Belediyesine geçiş yapmadan önce görev yaptığı Terme Belediyesinde de işçi ikramiyelerini zimmetine geçirdiği ileri sürülürken, CHP Terme İlçe Başkanı İbrahim Yavuz yaptığı bir açıklamada, Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç'a ""Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç acilen bu sorulara cevap vermeli, kamuoyunu aydınlatmalıdır. Şu an cezaevinde olan eski muhasebe müdüründen Samsun Büyükşehire geçmesi karşılığında para aldığınız iddiaları hakkında ne düşünüyorsunuz? Terme Belediyesinde çalıştığı dönemde işçilerin ikramiyelerini ödemediği parayı zimmetine geçirdiği iddiaları doğru mu? Farklı kurumlar kuruluşlar üzerinden bu paraların aklandığı iddiaları doğru mudur? Bu kişinin terme Belediyesinde çalıştığı dönemi inceleme altına almayı düşünüyor musunuz?" sorularını yöneltmişti.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Demir'in ise tüm bunlara rağmen Pazar günü Terme ilçesine giderek, Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç ile gün boyu birlikte inceleme ve ziyaret turlarında bulunması tuhaf karşılandı. Tutuklu daire başkanının daha önce görev yaptığı Terme Belediyesinden de garip iddiaların dile getirildiği bir süreçte Mustafa Demir'in Terme ilçesine bu ziyareti polemiklerin oluşmaması adına askıya alması gerekirdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Hakan

28 Aralık 2020 Pazartesi 13:00

Kent haber sayın Mustafa demir dostunuzsa bir mesajım olacak acaba tutuklanan şahsın yerine sayın baskan hangi adamını koyacak bilelim bizde büyüksehir belediyesi kendi kendine operasyon çekiyor dedi dersiniz

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'u ağlatan Zekiye nine sessiz sedasız toprağa verildi

Samsun'u ağlatan Zekiye nine sessiz sedasız toprağa verildi