14 Haziran 2021 Pazartesi

MUSTAFA DEMİR'DEN BİYOKÜTLE ENERJİ SANTRALİ YORUMU: ATI ALAN ÜSKÜDAR'I GEÇTİ

Mustafa Demir'den Biyokütle Enerji Santrali yorumu: Atı alan Üsküdar'ı geçti

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, Çarşamba Ovasına yapılacak Biyokütle Enerji Santrali için "Atı alan Üsküdar'ı geçti" dedi.

17 Ekim 2019 Perşembe 03:39 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, önceki gün belediye meclisinde imar planı onaylanan Biyokütle Enerji Santrali ile ilgili "Atı alan Üsküdar'ı geçti" yorumunda bulunda.


Büyük Anadolu Hastanesinin aylık toplantısına katılarak burada bir konuşma yapan Mustafa Demir, Çarşamba Ovasına yapılacak biyokütle enerji santraline karşı çıkanlara da gönderme yaparak,  "Biyosantralle ilgili bir mesele var ilginçtir. Samsun potansiyelini Türkiyede en az kullanan illerden. Nedendir biliyor musunuz bu tesadüf değil. Bu toplam bizim oluşturduğumuz bir şeydir. Hiç çevreye zararı olmayan, kapalı devre çalışan, atık vermeyen bir sistem bu. Çok net biliniyor olmasına rağmen, karşı çıkanlarında bilmesine rağmen. Karşı çıkanlarında biliyor olmasına rağmen, kamuoyunu başka şeylerle meşgul ediyorlar. Atı alan Üsküdar'ı geçti. Samsunda çevre toprak su hava insan sağlığını hangi bir arkadaşımız sizden veya benden daha fazla düşündüğünü iddia edebilir. Danimarkada kent merkezinde termik santral var. Niye oraya yapmışlar biliyor musunuz kirletmediği görülmesi için. Çekya'da hiç petrol yok Avrupa'ya elektrik enerjisi satıyor." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

samsunluyuz

18 Ekim 2019 Cuma 15:01

efendi santrala karşı çıkmaktan çok yerine karşı çıkıyoruz zararlarına gelince çarşamba ovası Türkiyeyi besliyor yakın yerleşim yerinın zarar göreceği kesin bunun örnekleri ingilterede danimarkada kanıtlandı çok yararlı olsaydı kesinlikle samsun a değil Trabzona yapardınız

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan: Biyokütle santralinin bacası evlerin bacası kadar

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan: Biyokütle santralinin bacası evlerin bacası kadar