19 Ocak 2021 Salı

MUSTAFA DEMİR'DEN CANİK VE İLKADIM İLÇELERİNE KENTSEL DÖNÜŞÜM MÜJDESİ

Mustafa Demir'den Canik ve İlkadım ilçelerine Kentsel Dönüşüm müjdesi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Canik ilçesinde Soğuksu mahallesi sakinleri ile bir araya gelerek Canik ilçesinde ki Kentsel Dönüşümün 1.5 yıl içinde bitirileceğini. İlkadım ilçesinin Kentsel Dönüşüm projesinin ise bu yıl ihale edileceğini müjdeledi.

10 Haziran 2020 Çarşamba 22:36 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı ile birlikte Soğuksu Mahalle sakinleriyle buluştu Kentsel Dönüşüm projesi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.


Uzun yıllardır şehrin gündeminde olan Canik Yeni Mahalle Kentsel Dönüşüm Projesi’nin 1.5 yılda tamamlanacağını belirten Başkan Demir, “Canik ilçemizi  inşallah hak ettiği yere taşıyacağız” ifadelerini kullandı. 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a teşekkür ederek konuşmasını sürdüren Başkan Mustafa Demir şunları söyledi:

“Çevre ve Şehircilik Bakanımız, genel başkan yardımcımız, milletvekillerimiz, İlçe belediye başkanımız, il ve ilçe teşkilatımıza huzurunuzda çok teşekkür ediyorum. Buraya ‘Şehri Bahçe’ adını veren bakanımızın katkısı çok büyük. Samsun’un kaderinde müthiş rol oynuyor. Yeni Mahalle’deki bu projede 676 adet konut var. Bizim örf ve kültürümüze uygun, son derece kaliteli. 487 adet 2+1, 189 adet 3+1, 22 adet ticari dükkan, 2 otopark, 1 adet cami ve toplamda 45 blok olacak. Burası başladığında Şehircilik Bakanlığı, Büyükşehir ve Canik Belediyesi ekipleri sizlerle tek tek görüşecek. Buradaki mülkünüz ile ilgili değerlendirme yapılacak. Böylece Yeni Mahalle ve Soğuksu Mahallesi Samsun’un en modern yeri olacak. Kimse mağdur edilmeden Samsun’un en lüks mahallesinde sizleri yaşatmak inşallah bizlere nasip olacak.” 

“HERKESİN MUTLU OLABİLECEĞİ BİR ALAN KAZANDIRACAĞIZ”
İlkadım ilçesinde gerçekleştirilecek olan kentsel dönüşüm projesinden de bahseden Başkan Demir, “Hastanebaşı, Zeytinlik, Anadolu, Kökçüoğlu, Selahiye, Fatih ve Yenidoğan mahallelerini kapsayacak alanın da kentsel dönüşümü bu proje sayesinde gerçekleşecek. Burası da yıllardır bekleniyordu. Arkasından 250 dönüm Gülsan Sanayi Sitesi’ni, 800 dönüm Toybelen’e taşıyacağız. Bu sene ihale ediliyor. 1508 sanayi dükkanı, 80 ticari dükkan, bankası, restoranı ile Türkiye’nin en modern sanayisini oraya inşa edeceğiz. Bu sene onun da inşası başlıyor. Gülsan Sanayi Sitesi’nin kaldırılacağı 250 dönümlük alana da güzel bir proje hazırladık. Karadeniz’in en büyük ve en güzel camisini inşa edeceğiz. Yanında kültür alanları, parklar, 7’den 70’e herkesin mutlu olabileceği bir alan kazandıracağız. Burada yepyeni bir şehir doğacak. Seçim kampanyamızda da ifade etmiştik. Allah’ın izniyle Canik’i ihya etmek, Samsun’un en şirin ilçesi haline dönüştürmek bize nasip olacak” dedi.“YOL ÇALIŞMALARIMIZ HIZ KESMİYOR”
İlçedeki yol çalışmalarının da hız kesmeden devam ettiğini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Genişletiyoruz, temelini sağlamlaştırıyoruz, demirli beton döküyoruz. Çamurdan, kasisten, tozdan bütün mahallelerimizi kurtarıyoruz. Bizim işimiz size hizmet etmek. Hakkınıza, hukukunuza sahip çıkıyoruz. Bir kuruşu heba etmiyoruz. Kul hakkına ne biz tenezzül ederiz ne de başkasına ettiririz” diye konuştu.
Toplantının ardından Başkan Demir, Yeni Mahallede kentsel dönüşüm yapılacak alanı gezerek incelemede bulundu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Ayten demirci

23 Haziran 2020 Salı 02:56

Yıllar öncesi kentsel dönüşüm sözü , ilkadım hastane mahallesine verildi.ne hikmetse biranda dönüşüm canik bölgesinde başlıyor. Bu milletin hakkı ne olacak ? Yıllardır insanlar dönüşüm bekliyor. İşte siyaset böyle birşey ! Menfaatin olmadığı yerde durma . Allah sorsun ne diyeyim.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Atakum Belediyesi 42 sağlık çalışanının isimlerini Kent Ormanındaki ağaçlara verdi

Atakum Belediyesi 42 sağlık çalışanının isimlerini Kent Ormanındaki ağaçlara verdi