17 Mayıs 2021 Pazartesi

MUSTAFA DEMİR'DEN GÜLSAN SANAYİ, SAATHANE MEYDANI VE 100. YIL BULVARI İÇİN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Mustafa Demir'den Gülsan Sanayi, Saathane Meydanı ve 100. Yıl Bulvarı için önemli açıklamalar

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, Gülsan Sanayi Sitesi'nin taşınacağı yerin ihalesinin yapıldığını, Saathane Meydanı ve otoparklarla ilgili kamulaştırmaların devam ettiğini açıklayarak, 100'üncü Yıl Bulvarını da yenileyeceklerini söyledi.

08 Ağustos 2020 Cumartesi 13:39 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir'den Gülsan Sanayi Sitesinin yeni yerinin ihalesi, Saathane Meydanı ve otopark projelerinin yanı sıra 100'üncü Yıl Bulvarı ile ilgili önemli açıklamalar geldi.


Atakum ilçesinde esnaf ve işadamları ile bir araya gelen Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir burada yaptığı açıklamada 2021 yılının kendileri için projelerin ihale edildiği ve hayata geçtiği bir yıl olacağına dikkati çekti.

Atakum ilçesine bağlı  Yenimahalle Mahallede gerçekleşen esnaf buluşmasına Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, AK Parti Atakum İlçe Başkanı Abdülkadir Köstek, mahalle muhtarı Kenan Kaygusuz'da katılırken Büyükşehir Başkanı Demir, “Çok ciddi emek veriyoruz. Ekiplerimiz gece gündüz çalışıyor” dedi.Kentsel dönüşüm, şehir merkezindeki otopark ve Saathane Meydanı’nın tamamında projelerin harıl harıl devam ettiğini dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Şehircilik anlamında 42 ekiple 17 ilçede gece gündüz çalışıyoruz. 3 yıl içinde bütün Samsun’da kırsal altyapıyı tamamlayacağız. Seçim döneminde söz verdik. Ben her mahalleye program yapıp gideceğim. Bütün esnafları ziyaret edeceğim” diye konuştu. 1500 SANAYİ DÜKKANI
Gülsan Sanayi Sitesi’nin taşınacağı Toybelen mevkiindeki alanın ihale edildiğini belirten Başkan Demir, 2022 yılı sonuna kadar burayı tamamlayacaklarını söyleyerek şunları ifade etti:
“1500 sanayi dükkanı olacak. Bu yıl başlanıyor ve 2022 yılı sonunda da inşallah bitiriyoruz. Canik’te Soğuksu, Gaziosmanpaşa o bölgede kentsel dönüşüm çalışmalarına başlıyoruz. Şehir merkezine 12 adet otopark yapılacak. Mert Irmağı ve Sarıgazel ile ilgili projelerimiz devam ediyor. Böyle bir gayretin içindeyiz. Çok ciddi bir emek veriyoruz. Bu şehir Türkiye’nin en güzel şehri, istikbali en parlak şehri. 2021 yılı bizim projelerimizi ihale ettiğimiz ve hayata geçirdiğimiz yıl olacak. Saathane ve otoparklarla ilgili kamulaştırma süreci devam ediyor. 100. Yıl Bulvarı’nı yenileyeceğiz. Problemleri çöze çöze, aciliyet sırasına göre, imkanlarımız nispetinde bir plan dahilinde çalışmalarımızı devam ettiriyoruz.”

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, daha sonra kahvaltıda mahalle muhtarı ve esnafların görüşlerini alıp sorunlarını dinledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

cevdet

10 Ağustos 2020 Pazartesi 14:12

Başkanım şu hat dolmuşları da yenilensin daha geniş tavanlı sıkış pıkış araçlardan kurtarın vatandaşı

Mehmet Duru

08 Ağustos 2020 Cumartesi 14:12

Tabi tabi 2021 projje yılı uçur bizi bay başkan.Yaptıkların yapacaklarının teminatıdır.Biz samsun halkı olarak iyi bir günah işledik sanırım başkan diye seçildin.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Şehidin var Samsun! Uzman çavuş Süleyman Ural şehit düştü

Şehidin var Samsun! Uzman çavuş Süleyman Ural şehit düştü