17 Eylül 2021 Cuma

MUSTAFA DEMİR'DEN SAMSUN İÇME SUYU İLE İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMA

Mustafa Demir'den Samsun içme suyu ile ilgili önemli açıklama

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, içme suyunda yüksek oranda alüminyum saptandığı yönünde Kimya Mühendisleri Odası'nın yaptığı açıklamaya yanıt verdi.

03 Mart 2020 Salı 16:35 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, içme suyunda yaşanan koku olayı ile ilgili gündeme gelen iddialara önemli açıklamalarla yanıt verdi, "Su sağlığa zararlı değildir" dedi.


Samsun içme suyunda geçtiğimiz haftalarda yaşanan koku ve bulanıklık ile ilgili gündeme gelen iddialar üzerine Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, "Su sağlığa zararlı olsa SASKİ  ve İl Sağlık Müdürlüğü hattı kapatır. Hat açıksa su sağlığa zararlı değildir" açıklaması yaptı.Basın İlan Kurumunda gazetecilerle bir araya gelen ve Samsun içme suyunda yüksek oranda alüminyum saptandığı yönündeki iddialara da cevap veren Mustafa Demir,  çökertme havuzlarının altındaki kilin temizlendiğini, bundan dolayı su da hafif koku oluştuğunu dile getirerek şunları söyledi.
"Samsun içme suyu sürekli takip ediliyor. Suyumuzda anormal bir durum yok. Samsun içme suyu sağlığa zararlı değildir. Kış ayından bahara geçerken Çakmak Barajında alüminyüm değerleri yükseliyor. Alüminyum değerlerinin belli periyotlarla toplamına bakılır. Alüminyum değerinin belli bir değeri geçtiğinde oradaki SASKİ ile sürekli iletişim halinde olan Sağlık Müdürlüğü var. O konuyla ilgili arıtma sistemlerini düzenlerler. Halkın sağlığını tehdit eden bir durum varsa SASKİ ve İl Sağlık Müdürlüğü hattı kapatır. Hat açıksa su sağlığa zararlı değildir." 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da iş yeri ruhsatı olmadan açılışı yapılan EVKUR Mağazası kapatılacak

Samsun'da iş yeri ruhsatı olmadan açılışı yapılan EVKUR Mağazası kapatılacak