22 Ekim 2021 Cuma

MUSTAFA DEMİR'E GÖRE SAMSUN'DA VAKA ARTIŞININ NEDENİ HALKIN REHAVETİ

Mustafa Demir'e göre Samsun'da vaka artışının nedeni halkın rehaveti

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir'e göre, Samsun'da Korona Virüs vakalarında yaşanan artışın nedeni halkın rehaveti. Mustafa Demir, Korona Virüs tedbirlerini değerlendirme toplantısında konuştu.

27 Kasım 2020 Cuma 21:14 GÜNCEL

Samsun'da düzenlenen Korona Virüs tedbirleri toplantısında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsun'da son süreçte yaşanan vaka artışları ile ilgili "Halkımızın rehavetiyle vakalarda artışlar yaşandı" dedi.


Samsun'da yaşanan Covid-19 vaka artışının sebebi ile ilgili açıklama yapan Büyükşhir Belediye Başkanı Mustafa Demir,  aile ziyaretlerinin kesilmesi gerektiğini söyledi.  "Samsun olarak diğer şehirlere göre çok daha iyi durumdaydık" diyen Mustafa Demir, son dönemde kentte yaşanan vaka artışına ise halkın rehavetinin neden olduğuna dikkati çekti.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Vali Zülkif Dağlı başkanlığında yapılan koronavirüs tedbirleri değerlendirme toplantısına katıldı. Ömer Halisdemir Toplantı Salonu’nda yapılan programa kaymakamlar ve ilçe belediye başkanları da katıldı. Koronavirüs tedbirlerinde maske ve sosyal mesafenin önemine değinen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Samsun olarak diğer şehirlere göre çok daha iyi durumdaydık. Son zamanlarda halkımızın rehavetiyle vakalarda artışlar yaşandı. Ama bu çok kolay bulaşan bir virüs. Buna karşı duyarlılık çok önemli. 1 milyon 350 bin nüfusumuz var. Bilbordlarla, açık hava anonslarıyla, sosyal medya hesaplarıyla, ailelere hitap eden tanıtımlarla bilgiler verildi, duyurular yapıldı. Ama neden nasıl bulaştığı da bilinemiyor. Onun için denetimler ve maske çok önemli. Denetim konusunda belediye başkanlarımızın büyük gayreti var. Aile ziyaretlerini kesmemiz lazım” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Aykut Çepni Covid-19'u yendi! Bana bir şey olmaz diyenleri de uyardı!

Aykut Çepni Covid-19'u yendi! Bana bir şey olmaz diyenleri de uyardı!