26 Mayıs 2019 Pazar

MUZAFFER BADALIOĞLU ZONGULDAK'TA MEZARI BAŞINDA DUALARLA ANILDI

Muzaffer Badalıoğlu Zonguldak'ta mezarı başında dualarla anıldı

Samsunspor takımının 20 Ocak 1989 yılında geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden eski milli futbolcu Muzaffer Badalıoğlu, Zonguldak'ta bulunan mezarı başında dualarla anıldı.

19 Ocak 2018 Cuma 15:23 GÜNCEL

Samsunspor takımının 29 yıl önce (20 Ocak 1989) Malatya deplasmanına giderken Havza ilçesinde geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitiren futbolculardan biri olan Muzaffer Badalıoğlu için Zonguldak'ta bulunan mezarı başında anıldı. 


Samsunspor takımı 20 Ocak 1989 yılında Malatyaspor ile deplasmanda oynanacak maç için yola çıkmış,  futbolcular ve teknik heyeti taşıyan otobüs Havza ilçesinde bir kamyonla çarpışarak kaza yapmıştı. Yaşanan kazada yaşamını yitiren Samsunsporlu futbolcu Muzaffer Badalıoğlu, Zonguldak Asri Mezarlığı'ndaki kabri başında bugün törenle anıldı. 

Anma programına, Muzaffer Badalıoğlu'nun eşi Şükran Badalıoğlu ve ailesinin yanı sıra Türkiye Futbol Adamları Derneği (TÜRFAD) Samsun Şubesi Başkanı Gültekin Kullukçu, Zonguldak Kömürspor Kulübü Başkanı Süleyman Caner, Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Hakan Yüksel ile Zonguldak Kömürsporlu taraftarlar katıldı.

Kur'an-ı Kerim okunması ve dua edilmesinin ardından ziyaretçiler Muzaffer Badalıoğlu'nun mezarına karanfil bıraktı. Daha sonra Muzaffer Badalıoğlu'nun öz geçmişi okundu.Türkiye Futbol Adamları Derneği (TÜRFAD) Samsun Şubesi Başkanı Gültekin Kullukçu,  burada yaptığı konuşmada, Muzaffer Badalıoğlu'nu kaybetmenin üzüntüsünü ilk günkü gibi hissettiklerini söyledi. Spor dünyası için önemli değerleri kaybettiklerini belirten Kullukçu, "TÜRFAD adına sizlerle bir arada olmaktan Samsun ve Türk futbol adına gururluyum, mutluyum. Muzaffer'in kabrini ziyaret etmek ve sizlerle olmak yıllardır içimizde ukdeydi. Kaybettiğimiz değerler için 29 yıldır Samsun'da çeşitli etkinlikler yapılıyor. Futbol ailesi olarak başımız sağ olsun." diye konuştu.

Muzaffer Badalıoğlu'nun eşi Şükran Badalıoğlu da eşini özlemle andığını belirterek, "29 yıl sonra hala bu şekilde anılması beni inanılmaz mutlu ediyor. Hem hüzünlendiğim hem de gururlandığım bir gün. Anma programını düzenleyenlere teşekkür ediyorum." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da 241 bin öğrenci karnelerini aldı, yarı yıl tatiline girdi

Samsun'da 241 bin öğrenci karnelerini aldı, yarı yıl tatiline girdi