24 Kasım 2020 Salı

NECATTİN DEMİRTAŞ, 64 KİŞİNİN İŞTEN ÇIKARTILDIĞI İDDİASINA YANIT VERDİ FLAŞ AÇIKLAMALAR YAPTI

Necattin Demirtaş, 64 kişinin işten çıkartıldığı iddiasına yanıt verdi flaş açıklamalar yaptı

Samsun'da İlkadım Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş, işçilerin temizlik hizmetlerine görevlendirildiği ve 64 kişinin işten çıkartıldığı iddiasına yanıt verdi, flaş açıklamalar yaptı.

03 Mayıs 2019 Cuma 15:16 GÜNCEL

Samsun'da 31 Mart yerel seçimlerinin ardından İlkadım Belediye Başkanı olan Necattin Demirtaş, belediyede bir süre önce gelen işçilerin temizlik işlerine görevlendirildiği ve 64 kişinin işten çıkartıldığı yönündeki iddialara cevap verdi.


Dün yapılan İlkadım Belediyesi Meclis toplantısında AK Partili Meclis Üyesi Hasan Uzunlar'ın konu ile ilgili sorusuna toplantıda yanıt veren İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Denge Gazetesinde yer alan açıklamalarına göre, '' Kamuoyuna yanlış yansıyan şeyler var. 64 kişi atıldı filan gibi. Böyle garip şeylerle karşı karşıyayız. İşin gerçeği şu, bizim şu anda bu manada bir şeyimiz yok. Personel transferi meselesine gelince ben daha önce de Belediye Başkanlığı görevinde bulundum.  Kimsenin oturduğu yer tapulu malı değil. Biz nerede görev verirsek orada çalışacaklar. İşçi  statüsünde çalışan insanlar bizim uygun gördüğümüz yerlerde çalışacaklar" dedi.

HERKES İŞİNİ YAPACAK
İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, konuyla ilgili açıklamalarına şöyle devam etti.
"İş beğenme/beğenmeme meselesine gelince de mesela şöyle bir şey de var. İkisi de şoför, birisi beyefendi yüksek koltuk üstünde istiyor. Aleyhte çalışmış, arkamızdan bilmem ne yapmış her neyse, bunu baş köşede mi tutacağım?  Bunu istiyorsanız benden bu adalet değil. Kuran'ı Kerimde Allah diyor ki, ''işi ehline verin, hükmederken adaletli olun.''  Hem bizimle ilgili her türlü melaneti söyleyecek, yapacak arkamızdan hem ben onu orada baş köşede mi tutacağım? Bu adalet değil. Ancak ekmek yemek rızkını helal ettirmek için çaba göstereceklerse hiç sıkıntı yok. Biz iş vereceğiz işini yapacak, görevini yapacak rızkını helal ettirecek sağda solda köşelerde gezerek değil, hizmet üreterek bunu yapmaya çalışacak. "

BİZİM ADIMIZA ZULMEDENE MÜSAADE ETMEYECEĞİM
"Ölçü olarak da sırf zulmetmek adına bizim namımıza adımıza bunu yapanlara da müsaade etmeyeceğim. İnsanlara zulmetmek diye bir şey ben kabul etmiyorum. Her şeyi çok net anlatayım diye söylüyorum. İki tane terazi var. Birisi cenaze aracı kullanıyor, şoför. Verdik onu çöp kamyonu kullanmaya adam diyor ki, bana zulmetti. Kardeşim sen zaten şofördün, orada da şoförlük yapıyorsun, burada da şoförlük yapıyorsun. Zulmü nerede bunun? Yaptığın iş aynı şey. Bunu söylüyorlarsa bu kadar da tercih hakkımız olması lazım idari olarak. Ömrü hayatım boyunca insanlara siyasi kimliklerine göre değil, vermiş oldukları hizmetlerine göre baktık. Kimseye bir kindarlığımız yok. Onlar Allah'ın bize emaneti ben öyle görüyorum. Elimizden geldiği kadar insanlarımıza sahip çıkmaya gayret edeceğiz. Bizim adımıza da bu işin topuzunu da kaçıranlara müsaade etmeyeceğiz. Bunu yapanlar olduğu zaman ben her zaman buradayım. Benimle paylaşabilirsiniz."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Necattin Demirtaş açıkladı: Bana PKK'lı diyen personelin belediyede çalışmaya hakkı yok

Necattin Demirtaş açıkladı: Bana PKK'lı diyen personelin belediyede çalışmaya hakkı yok