16 Mayıs 2021 Pazar

NECATTİN DEMİRTAŞ AÇIKLADI: BANA PKK'LI DİYEN PERSONELİN BELEDİYEDE ÇALIŞMAYA HAKKI YOK

Necattin Demirtaş açıkladı: Bana PKK'lı diyen personelin belediyede çalışmaya hakkı yok

Samsun'da İlkadım İlçe Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş, seçim sürecinde kendisini PKK ile eşleştiren belediye personelinin, belediyede çalışmaya hakkının olmadığını söyledi.

03 Mayıs 2019 Cuma 15:40 GÜNCEL

Samsun'un İlkadım İlçe Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş, 31 Mart seçim sürecinde kendisine PKK'lı diyen, PKK ile eşleştiren belediye çalışanları ile ilgili açıklama yaptı.


İlkadım Belediyesinin dün gerçekleşen meclis toplantısında AK Parti Meclis Üyesi Hasan Uzunlar'ın çıkartıldığı gündeme gelen işçiler ve temizlik işlerine verilen personel ile ilgili sorusuna yanıt veren Necattin Demirtaş,  "Bizi PKK'lı yerine koyan hatta bunu da paylaşan 'Ver oyu Necattin Demirtaş'a gitsin Selahattin Demirtaş'a' diyecek kadar aşağılaşan insanların bu belediyede bizim dönemimizde çalışma hakları olmadığına inanıyorum. Bunun dışında belediyede AK Partili CHP'li MHP'li İYİ Partili yada partisiz, sınıfı ne olursa olsun zulmedilmesini kötü davranılmasına asla izin vermedim, müsaade de etmeyeceğim" dedi.

Denge Gazetesinde yer alan habere göre Necattin Demirtaş, dün gerçekleşen meclis toplantısında, temizlik işlerine verilen işçiler ve işten çıkartıldığı gündeme gelen işçilerle ilgili flaş açıklamalar yaptı.

PKK İLE EŞLEŞTİRENLERİN ÇALIŞMA HAKKI YOK
İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Denge Gazetesinde yer alan habere göre meclis üyesi Hasan Uzunlar'ın sorusuna verdiği yanıtta "Hepiniz buradasınız, burada sadece tavrım şu, net söyleyeyim. Bizi PKK ile eşleştirenlerin bu belediyede çalışma haklarının olmadığına inanıyorum. Burada ben daha önce de Belediye Başkanlığı yaptım, bu ikinci dönemimiz. Bizi PKK'lı yerine koyan hatta bunu da paylaşan ''Ver oyu Necattin Demirtaş'a gitsin Selahattin Demirtaş'a'' diyecek kadar aşağılaşan insanların bu belediyede bizim dönemimizde çalışma hakları olmadığına inanıyorum. Bunun içindekilerin AK Partili CHP'li MHP'li İYİ Partili yada partisiz, sınıfı ne olursa olsun zulmedilmesini kötü davranılmasına asla izin vermedim, müsaade de etmeyeceğim. Her şeyi tam anlamıyla takip etmiş değilim ama bize de geliyor. Bu tip yanlışlıklar varsa bize müracaat edebilirsiniz.'' diye konuştu. 

Demirtaş, dünki meclis toplantısında ayrıca kendi adlarına belediye personeline zulmedilmesine de izin vermeyeceğini dile getirerek, şunları söyledi.
"Ölçü olarak da sırf zulmetmek adına bizim namımıza adımıza bunu yapanlara da müsaade etmeyeceğim. İnsanlara zulmetmek diye bir şey ben kabul etmiyorum. Her şeyi çok net anlatayım diye söylüyorum. İki tane terazi var. Birisi cenaze aracı kullanıyor, şoför. Verdik onu çöp kamyonu kullanmaya adam diyor ki, bana zulmetti. Kardeşim sen zaten şofördün, orada da şoförlük yapıyorsun, burada da şoförlük yapıyorsun. Zulmü nerede bunun? Yaptığın iş aynı şey. Bunu söylüyorlarsa bu kadar da tercih hakkımız olması lazım idari olarak. Ömrü hayatım boyunca insanlara siyasi kimliklerine göre değil, vermiş oldukları hizmetlerine göre baktık. Kimseye bir kindarlığımız yok. Onlar Allah'ın bize emaneti ben öyle görüyorum. Elimizden geldiği kadar insanlarımıza sahip çıkmaya gayret edeceğiz. Bizim adımıza da bu işin topuzunu da kaçıranlara müsaade etmeyeceğiz. Bunu yapanlar olduğu zaman ben her zaman buradayım. Benimle paylaşabilirsiniz."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Murat saygın

03 Mayıs 2019 Cuma 18:06

2009 2011 yılları arasında bize yapılan eziyete müsaade etmediğiniz gibimi sayın başkan, bana bu açıklamalar hiç samimi gelmedi, daha gelmeden çıkarılacaklar listesi sanki hazırlanmadı mı sanki, bunları geçin...

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Canik Belediye Başkanı Sandıkçı Ramazan ayında iftar ve etkinlik yapılmayacağını açıkladı

Canik Belediye Başkanı Sandıkçı Ramazan ayında iftar ve etkinlik yapılmayacağını açıkladı