22 Ekim 2021 Cuma

NECATTİN DEMİRTAŞ, BASIN MENSUPLARI İLE SEÇİM SONRASI İLK KEZ BİR ARAYA GELDİ

Necattin Demirtaş, basın mensupları ile seçim sonrası ilk kez bir araya geldi

Samsun'da İYİ Partili İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ı düzenlediği basın toplantısında yaşanan bir tartışmada bazı gazetecilerin savunmaya çalışması dikkati çekti.

23 Temmuz 2020 Perşembe 15:09 GÜNCEL
İlkadım Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş, bugün basın mensupları ile seçim sonrası ilk kez bir araya geldi. 

Demirtaş toplantıda 31 Mart seçim sürecinde kendisine yönelik yapılan bazı yayınları eleştirdi. Seçim sürecinde kendisine haksızlıklar yapıldığını ifade eden Necattin Demirtaş, bu açıklaması sırasında ise medya mensuplarını töhmet altında bırakan bazı cümleler kullandı. Bu duruma ise toplantıda bulunan gazeteci İsmet Aktaş tepki gösterirken, Necattin Demirtaş toplantıda tüm basın mensuplarından İsmet Aktaş'ın uyarısı üzerine özür dilediğini açıkladı. 

Bu esnada ise toplantıda yer alan ve 31 Mart seçimlerinde Necattin Demirtaş'ın basın işlerini üstlenen bir yayın grubunun sahibi, Demirtaş'ın özür dilediğini ve konunun kapatılmasını istemesine rağmen mikrofonu eline alarak, İlkadım Belediye Başkanı Demirtaş'ı savunmaya başladı. 

Seçim sürecinde Necattin Demirtaş'a PKK'lı denildiğini ve başkanında bunu anlatmaya çalıştığını kaydeden yayın grubu sahibinin tavrı 'Başkan kendini savunamıyor mu, anlatamıyor mu' sorularının sorulmasına neden oldu
BAŞKAN DEMİRTAŞ BUNA İZİN VERMEMELİ 
Bir gazetecinin basın toplantısında, kendini ifade etme becerisi olan bir belediye başkanını savunma yada avukatlığını yapma eğiliminde bulunmasının şık olmayacağı ve bu gibi durumlarda belediye başkanı lehine defans yaparak göze girme çabasında olduğu suçlamalarına maruz kalmaması gerekiyor. Ve bu konuda sayın Necattin Demirtaş'ın da bundan sonraki toplantılarında daha dikkatli olması ve kendisi adına, kendisini gazetecilerin savunmasına yada kendi adına izahat yapmalarına müsaade etmemesi gerekiyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

vatandaş

23 Temmuz 2020 Perşembe 16:39

Demirtaş sen balık hafızalı olabilirsin ama biz değiliz, cumhur ittifakıyla mı başkan oldun iyi parti sayesinde mi, bunun cevabına göre karar ver...

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Demirtaş'ın misafirim açıklamasına yanıt verdi

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Demirtaş'ın misafirim açıklamasına yanıt verdi