17 Ekim 2021 Pazar

NECATTİN DEMİRTAŞ BİLDİRİ YAYIMLAYAN 103 EMEKLİ AMİRAL İLE İLGİLİ KONUŞTU

Necattin Demirtaş bildiri yayımlayan 103 emekli amiral ile ilgili konuştu

Samsun'da İYİ Partili İlkadım Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş bildiri yayımlayan 103 emekli amiral ile ilgili konuştu.

05 Nisan 2021 Pazartesi 18:43 GÜNCEL

Samsun'da İlkadım Belediyesi'nin İYİ Partili Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, bildiri yayımlayan emekli amirallere tepki gösterdi. 


İlkadım Belediyesi Nisan ayı meclis toplantısı ikinci oturumu Belediye Başkanı  Necattin Demirtaş'ın başkanlığında gerçekleştirildi. 

Başkan Demirtaş meclis toplantısında 103 emekli amiralin vermiş olduğu bildiri kınayarak en kutsal irade halkın iradesidir" dedi.

İlkadım Belediyesi Hizmet Binası konferans salonunda yapılan toplantıda parti gruplarının meclis üyeleri hazır bulundu. Nisan ayı birinci oturumunda komisyona havale edilen 4 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda 2 gündem maddesi oy çokluğu ile kabul görürken diğer 2 gündem maddesi beklemeye alındı.

Son dönemde gündemde olan Montrö Boğazlar Sözleşmesi'ne ilişkin ortak açıklama yapan 104 emekli amiral ile ilgili söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Yavuz Yılmaz, "Bu millet, Milli İrade ve Demokrasiyle vatanın bedelini ödeyerek korumuştur. Türkiye demokratik hukuk devletidir. Cuntacıların ve vesayetçilerin değil, milletin sözünün geçtiği ülkemizde, 103 Amiralin haddini aşan ifadelerle yazmış oldukları bildirinin hiçbir anlamı yoktur. Mavi vatan olarak gördüğümüz tüm denizlerde, hak ve menfaatlerimiz için meşru bir mücadele verirken  millet iradesine karşı kullanılan bu bildirgeyi şiddetle kınıyoruz" dedi.

Bu milletin demokrasiye olan inancı pekişmiştir
Demokrasiye karşı yapılan 103 emekli amiralin ortak bildirisi hakkındaki tepkisini dile getiren İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "Biz 70 muhtırasını, 80 ihtilalini ve 28 Şubat'ı gördük. Ortalaması 70 yaşını geçen bu yiğitler o zaman görev başındayken bu ülkeyi çok seviyorlardı da ne yaptılar. Şimdi emekli olmuşlar, hepsi bir araya gelmişler ülke için bir şeyler yapmaya çalışıyorlar. Böyle bir şeye teşebbüs etmeleri bile gayri ahlaki bir durum bence. Ciddiye alacak bir durum olarak bile görmüyorum. Puslu bir hava mı var ortada. Bunlar bir vaziyet çıkartmak mı istiyorlar, böyle bir şüpheye kapıldım. Benim gördüğüm tablo bu. Millet her şeye rağmen demokrasiye olan inancını iyice pekiştirmiştir. 15 Temmuzda bile bu millet en olumsuz şartlarda bile tankların önüne durmayı becerebildi. Böyle bir darbe olayının tekrar olacağına ihtimal bile vermiyorum. En kutsal irade halkın iradesidir" dedi.

Meclis toplantısının sonunda Başkan Demirtaş, meclis oturumunda ayrıca 2020 yılında Meclis Başkanvekili, encümen, katip üye ve komisyon üyeliklerinde hizmet veren meclis üyelerine yaptıkları özverili çalışmalarından dolayı teşekkür plaketi takdim etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Münür

08 Nisan 2021 Perşembe 10:53

Akp ve mhp şakşakcısı başkan kim oluyonda amiraller için beyan veriyor mikserlik yapma haddini bil chp nin oyları ile seçim kazandın sana verilen oylara yazık..

Nazan

06 Nisan 2021 Salı 12:04

Başkan bey sana mı kaldı genaralleri tenkit etmek. Nereye oynuyon herkes biliyo sen belediyendeki karanlık işleri düzelt. Yok efendim kahrettim bırakıp gidesim vardı bu görevi diye konuşuyon sızlanıyon kime inadırıcan bu palavraları, kavaklı ayaklarını bırak siz yemeyi çok seversiniz kovsanızda gitmezsiniz .Ellerim kırılsın sana verdiğim oya .

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun nüfusunun yüzde 15'i KoronaVirüs aşısı oldu

Samsun nüfusunun yüzde 15'i KoronaVirüs aşısı oldu