29 Kasım 2021 Pazartesi

NECATTİN DEMİRTAŞ HASTANEBAŞI VE KÖKÇÜOĞLU İÇİN KENTSEL DÖNÜŞÜM TOPLANTISI YAPTI

Necattin Demirtaş Hastanebaşı ve Kökçüoğlu için kentsel dönüşüm toplantısı yaptı

Samsun'da İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş Hastanebaşı ve Kökçüoğlu için planlanan kentsel dönüşüm için mahalle halkı ve muhtarlarla görüştü "Müteahhitte vermezseniz, dönüşümün projesini biz yaparız" dedi.

26 Ekim 2021 Salı 20:33 GÜNCEL

Samsun'da İlkadım Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş, kentsel dönüşüm ile ilgili Hastanebaşı ve Kökçüoğlu mahallesi sakinleri ve muhtarları ile toplantı yaptı.


Gerçekleşen kentsel dönüşüm toplantısında İlkadım Belediye Başkanı Demirtaş, yıllardır kentsel dönüşümü bekleyen Kökçüoğlu ve Hastanebaşı mahallelerinde mağduriyet oluşturmadan çalışma yapılacağını söyledi.

Kökçüoğlu ve Hastanebaşı sakinlerine kentsel dönüşüm için düzenlenen toplantıda "Belediye olarak bu dönüşümü yapmak maddi ve zor bir durum. Bizde güvencesini alacağımız kat karşılığı müteahhide dönüştürün diyeceğiz. Eğer müteahhitlere güvenip veremezseniz, apartman apartman, parsel parsel gelip belediyeye müracaat ederseniz, dönüşümünüzün projesini biz yaparız. Biz bu işi iyi niyetle yapmak istiyoruz" diyen Necattin Demirtaş, kendisine yöneltilen sorulara da cevap verdi.

Belediye Konferans Salonu'nda gerçekleşen toplantıya kentsel dönüşümü planlanan Hastanebaşı ve Kökçüoğlu mahalle sakinleri ve mahalle muhtarları katılım sağladı. Belediyenin teknik müdürlerinin de hazır bulunduğu toplantıda Başkan Demirtaş, muhtarların sorularını samimiyetle yanıtladı ve kentsel dönüşüm sürecinde gelinen son durum hakkında bilgi verdi. Kentsel dönüşümü halka rağmen yapmayacağız
Kentsel dönüşümünde gelinen aşamayı önce mahalle sakinleri ile konuşacakları ve tüm süreci şeffaf bir şekilde yürütecekleri sözünü veren İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "Kentsel dönüşümde önce muhtarlarımızı bilgilendireceğiz dedik. Muhtarların bu konudaki samimiyetine, yaklaşımına canı gönülden inanıyorum. Biz bu işte samimiyiz. Bu kentin bu görünüşünü değiştirmeye çalışıyoruz ama buradaki insanları üzerek yapmayacağız bunu. Biz, halka rağmen bir şey yapan bir anlayışta değiliz. Belediye olarak bu dönüşümü yapmak maddi ve zor bir durum. Bizde güvencesini alacağımız kat karşılığı müteahhide dönüştürün diyeceğiz. Eğer müteahhitlere güvenip veremezseniz, apartman apartman, parsel parsel gelip belediyeye müracaat ederseniz, dönüşümünüzün projesini biz yaparız. Biz bu işi iyi niyetle yapmak istiyoruz" dedi.Mahallelerimize bilgi akışı için teknik bürolar açacağız
Hastanebaşı ve Kökçüoğlu mahallelerimizin gerçekten değişime, dönüşüme ihtiyacı var olduğunu hatırlatan Başkan Demirtaş, "Sizlerle bölgede dolaşırken gelen taleplerin çoğu dönüşüm yolunda oldu. Sizler bize müracaat ediyorsunuz mahallemizde yeşil alan yapılacak bir metrekare yer yok, çocuk oyun alanı yok, yeşil alan yok. Onun için artık o bölgenin nefes alması lazım. Bu işi yaparken de oradaki vatandaşla beraber yapacağız. Dönüşümü planlanan mahallelerimizde muhakkak teknik bir büro açacağız. Vatandaşlarımıza devamlı bilgiler verilecek. Muhtarlarımızdan gelen talep doğrultusunda mahallelerde mahalle sakinlerine yönelik bilgilendirme toplantılarımıza ise yakın bir zamanda başlayacağız. Her mahallede bir toplantı gerçekleştireceğiz" dedi.

Toplantıda kentsel dönüşüm yapılması planlanan mahalle muhtarları, kentsel dönüşümle ilgili vatandaşın merak ettiği soruları İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’a aktardı. Muhtarlar, "Başkanımıza güveniyoruz. Burada başkaları ile muhatap olursak yarın bir gün sorun olursa onları bulabileceğimiz kesin değil. Ama başkanımızın bizi bırakmayacağını, süreci bizimle birlikte yürüteceğini biliyoruz” sözleri ile kentsel dönüşümde Başkan Demirtaş’a duydukları güveni vurguladı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Selim yazıcı

27 Ekim 2021 Çarşamba 14:36

Sözünü tut 10 yıl oldu onurunu kurtar

cevdet

27 Ekim 2021 Çarşamba 07:10

ilk dönem başkanlığında da aynı konuşuyordun ;iki bina maketi vardı önünde gene aynı aradan 10 yıldan fazla zaman geçti ne demek lazım günaydın sen birsey yapamazsın da toki yapar

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da babası anjiyo olacak olan hasta yakını özel hastanede çıldırdı!

Samsun'da babası anjiyo olacak olan hasta yakını özel hastanede çıldırdı!