05 Temmuz 2020 Pazar

NECATTİN DEMİRTAŞ İÇİN HAZIRLANAN SEÇİM ŞARKISI BDP'NİN 2011 SEÇİM MÜZİĞİ İLE AYNI ÇIKTI

Necattin Demirtaş için hazırlanan seçim şarkısı BDP'nin 2011 seçim müziği ile aynı çıktı

Samsun'da İYİ Parti İlkadım Belediye Başkan adayı Necattin Demirtaş için hazırlanan seçim şarkısının, Barış ve Demokrasi Partisi'nin (BDP 2011 seçim müziği ile sözleri ile birlikte aynı olması büyük bir şaşkınlık yarattı.

05 Mart 2019 Salı 01:56 GÜNCEL

Samsun'da İYİ Parti İlkadım Belediye Başkan adayı Necattin Demirtaş için hazırlanan seçim şarkısı, BDP'nin 2011 seçimlerinde kullandığı 'Bu Halk Yılmayacak' isimli şarkı ile aynı çıktı.


Necattin Demirtaş için hazırlanan 'Bu Halk Yılmayacak' isimli seçim şarkısını sosyal medyada Demirtaş'ın çocukluk arkadaşı olduğu öğrenilen Şerif Şenoğlu yayınlandı. Şerif Şenoğlu'nun paylaştığı Necattin Demirtaş videosunda yer alan seçim şarkısında "Yıkılmayacak yıkılmayacak bu halk sizden yılmayacak. Gün gelecek çark dönecek sizden hesap sorulacak" sözleri yer alıyor.

MÜZİK VE SÖZLER AYNI
Necattin Demirtaş için hazırlanan seçim şarkısının BDP'nin 2011 seçimlerinde kullandığı 'Bu Halk Yılmayacak' şarkısı ile söz ve müziği dahil benzer olması ise şoke etti. Necattin Demirtaş için hazırlanan şarkının kim tarafından söylendiği bilinmezken, 2011 yılında Halit Bilgiç tarafından söylenen BDP'nin 'Bu Halk Yılmayacak' isimli seçim şarkısında da, Necattin Demirtaş için hazırlanan şarkıda yer alan "Yılmayacak yılmayacak bu halk sizden yılmayacak. Gün gelecek çark dönecek sizden hesap sorulacak" sözleri yer alıyor.

SKANDAL ŞARKIYI ÇOCUKLUK ARKADAŞI YAYINLADI
İşin ilginç yanı ise BDP'nin 2011 seçim şarkısından Necattin Demirtaş için uyarlanan şarkıyı, çocukluk arkadaşı Şerif Şenoğlu'nun bu durumu bilmeden sosyal medya sayfasından yayınlamış olması. 

Hatırlanacağı üzere bir süre öncede HDP Samsun Eş Başkanı Cevdet Bakın yaptığı açıklamada 31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti-MHP dışındaki ittifaka destek vereceklerini, İlkadım ilçesinde ise MHP'den istifa ederek İYİ Parti'den aday olan Necattin Demirtaş'ın çalışarak seçimi kazanmasından yana olduklarını söylemişti. HDP'nin Necattin Demirtaş açıklaması infial yaratırken, Necattin Demirtaş "Bizim HDP ile PKK ile ne işimiz olur. Biz çocukluğumuzdan beri bunlarla savaştık" demişti.

DEMİRTAŞ'A HDP'LİSİN DENİLMEDİ, HDP DESTEK VERECEĞİZ DEDİ
Ancak Necattin Demirtaş'ın da bu konuda anlayamadığı ya da anlamak istemediği konu ise şuydu. HDP, Samsun dahil olmak üzere bir çok şehirde Millet İttifakına destek vereceğini çekinmeden söylüyor. Yanı Necattin Demirtaş'a HDP'lisin ya da PKK'lısın suçlaması yok ortada. Ortada olan PKK'nın taşeronu HDP'nin, Necattin Demirtaş'ın da aday olduğu Millet İttifakına destek verecek olması. HDP Samsun Eş Başkanı Cevdet Bakın'da tam da bunu açıklamıştı.

BDP'NİN SEÇİM ŞARKISINI NECATTİN DEMİRTAŞ İÇİN UYARLADILAR
Necattin Demirtaş destekçileri HDP'nin bu açıklamasına tepki gösterse de Samsun'da da HDP 31 Mart yerel seçimlerinde Millet İttifakına destek vereceğini deklere etti. Nacattin Demirtaş'ın bir süre önce başını ağrıtan HDP olayından sonra şimdide kendisi için hazırlanan 'Bu Halk Yılmayacak' isimli seçim şarkısının kapatılan BDP'nin (sonradan HDP olan parti) 2011 seçimlerinde kullandığı seçim şarkısı ise söz ve müziğinin aynı olması da şaşkınlık yarattı. 

BDP'NİN SEÇİM ŞARKISINI NECATTİN DEMİRTAŞ İÇİN KİM UYARLADI
Necattin Demirtaş için hazırlanan ve kapatılan BDP'nin 2011 seçim şarkısı ile aynı olan seçim şarkısını kimlerin hazırladığı ve kimlerin seslendirdiği de merak konusu olurken, Necattin Demirtaş'ın seçim araçlarında söz konusu bu şok şarkının da propaganda amaçlı olarak çalındığı iddia edildi.

Söz konusu seçim şarkısını Necattin Demirtaş için hazırlayan ve stüdyoda söyleyen ses sanatçısının, 'Bu Halk Yılmayacak' isimli şarkıyı söz ve müziği ile BDP'nin 2011 seçim şarkısından araklayarak Necattin Demirtaş için uyarlaması, ve bu şarkıyı da çocukluk arkadaşı Şerif Şenoğlu'nun sosyal medyada paylaşarak yayınlaması ile ilgili Necattin Demirtaş'ın ne cevap vereceği merak konusu oldu.

Öte yandan söz konusu seçim şarkısının BDP'nin seçim şarkısı ile aynı çıkması üzerine Necattin Demirtaş'ın çocukluk arkadaşı olan Şerif Şenoğlu, Necattin Demirtaş için uyarlanan ve sosyal medyada paylaştığı seçim şarkısını kaldırdı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 4 Yorum

yusuf

05 Mart 2019 Salı 13:57

güzel olmuş :))) tam koltuk sevdalısı şarkısı, koltuk için fikirlerini satan birinden herşey beklenir

Hakkı

05 Mart 2019 Salı 13:02

Utanmasalar Necattin Demirtaş ile Selahattin Demirtaş akraba diyecekler. Ayıp yahu. Bir belediye başkanlığı için memleket ne hale getiriliyor.

Kavaklı

05 Mart 2019 Salı 02:37

Ayaklar baş olmuş yatan Aslan’dan gezen tilki iyidir diye bir söz vardır yattıkları için aşırmişlar gezselerdi gdnel kültürleri olurdu bir seçim şarkımı yazarlardı Demirtaş basıl ülkücü bence bu adam türkücü bile değil Kandil’in sözcülüğünü üstlenmiş derhal çekmeli bu alçak kopyayı çalıntı sözler üstelik tötör ağzı yazıklar oldun beceriksiz kopyacılara

nusret

05 Mart 2019 Salı 02:01

bunu kim yaptıysa hesap sorulsun. bu şarkı için birde necattin demirtaştan parada almıştır bu alçaklar

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Necattin Demirtaş sosyal medyada kendisi ile ilgili paylaşımlara suç duyurusunda bulundu

Necattin Demirtaş sosyal medyada kendisi ile ilgili paylaşımlara suç duyurusunda bulundu