25 Ekim 2021 Pazartesi

NECATTİN DEMİRTAŞ, İHTİYAÇ SAHİPLERİ İÇİN PAYLAŞARAK SEVİNDİR ÇAĞRISI YAPTI

Necattin Demirtaş, ihtiyaç sahipleri için paylaşarak sevindir çağrısı yaptı

Samsun'un İYİ Partili İlkadım Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş, ihtiyaç sahipleri için kullanılmayan eşyaların belediyelerine bağışlanması çağrısında bulunarak vatandaşlara "Paylaşarak sevindirin" dedi.

28 Aralık 2020 Pazartesi 14:17 GÜNCEL

Samsun'da İlkadım Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş, eşya ihtiyacı olan ihtiyaç sahipleri için 'Paylaşarak Sevindir' uygulaması başlattıklarını açıklayarak, vatandaşlardan kullanmadıkları eşyaları belediyelerine bağışlamasını istedi.


İlkadım Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışıyla ilçede yardımlaşma kültürünü yaygınlaştırmaya yönelik hizmetlerini sürdürüyor. İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın Paylaşarak Sevindirin sloganıyla başlattığı toplumsal dayanışma çağrılarına hayırsever vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

İlkadım Belediyesi İlkadımlıların yüreğine dokunan, hayatını kolaylaştıran ve sosyal belediyecilik anlayışıyla yürütülen çalışmalara imza atmayı sürdürüyor. Paylaşarak Sevindirin sloganıyla İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın başlattığı ve hayırsever vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gören, pandemi süresince toplumsal dayanışma projeleri de ihtiyaç sahiplerini sevindiriyor. 

Bu gönüllülük hareketinin yardım eli olan Kadın Koordinasyon Merkezi hayırseverlerden teslim aldığı sıfır veya ikici el kullanılabilir eşyaları ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Eşyalarını bağışlamak isteyen vatandaşlar 444 55 01’den dahili 1055-56 numaralı telefonu arayarak kardeşlik köprüsünün bir parçası olabilir. Aralarında ikinci el ya da sıfır beyaz eşyadan koltuk takımına, elektronik eşyadan mobilyaya kadar çok sayıda eşyayı hayırseverlerin evinden alarak ihtiyaç sahiplerinin evlerine kadar taşıyan İlkadım Belediyesi nakliye hizmetini ücretsiz karşılıyor.Paylaşarak Sevindir sayesinde, israfın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması ve ilçemizdeki ihtiyaç sahibi ailelerimizin yaşamlarına katkı sunmak adına bu projeyi önemsediğini ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,” Belediyemiz bünyesinde hizmet veren Kadın Koordinasyon Merkezimizin Hayır Çarşında hayır severlerden aldığımız kullanılabilir durumdaki ikinci el ürünlerin bakım onarım işlemlerini gerçekleştirerek ürünün geri kazanımının sağlanması ve ülke ekonomisine katkı sağlanması amaçlanmaktadır. İlkadım Belediyesi olarak ihtiyaç sahibi hemşehrilerimizin her zaman yanındayız. Dayanışmanın öneminin daha da arttığı bu günlerde, bu iyilik hareketini daha fazla ihtiyaç sahibine ulaştırmanın şimdi tam zamanı. Gelin, iyiliği birlikte büyütelim” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Bahriye

30 Aralık 2020 Çarşamba 09:31

Başkan fakire fukaraya yardım et ama reklam yapma bu olmuyor yakışmıyor. Sen belediyenden çalınan 860 tl nin hesabını vr cevat denilen işçi bu işi tek başına nasıl yapar, geçen dönemdede kaybolan para bulunamamıştı ! Ozamanda müdürün hesap işl md Bahattin K idi ne bu olaylar bu kişiler bu işi tek başına mı yapıyor. Çıkart şu şebekeyi ortaya show yapma..

Hakan

28 Aralık 2020 Pazartesi 14:35

Allah razı olsun başkan senin hakkın da okadar çok şey söyledinki hiç bir zaman onların seviyesine inmedin rabbim yaptığın yardım ları kabul eder inşallah

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun OMÜ'den iki genç ressam 11 ülkenin katıldı sergide yer aldı

Samsun OMÜ'den iki genç ressam 11 ülkenin katıldı sergide yer aldı