26 Ekim 2021 Salı

NECATTİN DEMİRTAŞ İLE İLGİLİ ÜZERİ KÜLLENEN O İDDİA YENİDEN ALEVLENDİ

Necattin Demirtaş ile ilgili üzeri küllenen o iddia yeniden alevlendi

Samsun'da 31 Mart yerel seçimlerinde İYİ Parti'den İlkadım Belediyesi Başkanı seçilen Necattin Demirtaş'ın yeni yıldan sonra MHP'ye geçeceği iddiaları yeniden alevlendi.

06 Aralık 2019 Cuma 13:36 GÜNCEL

Samsun'da MHP'den istifa ederek 31 Mart yerel seçimlerinde İYi Parti'den İlkadım Belediye Başkanı seçilen Necattin Demirtaş'ın tekrar MHP'ye dönüş yapacağı ile ilgili iddialar yeniden gündeme geldi.


Necattin Demirtaş hatırlanacağı üzere MHP'nin İlkadım İlçe Belediyesinde Cumhur İttifakı adayına destek vermesi üzerine MHP'den istifa ederek İYi Parti'den aday olmuş ve seçimi kazanan isim olmuştu. Yapılan 31 Mart yerel seçimlerinin ardından Necattin Demirtaş'ın tekrar MHP'ye döneceği iddiaları gündeme gelmiş ve bu iddia kamuoyunda çok tartışılmıştı. Üzeri küllenen bu iddia şimdi yeniden alevlenirken, her fırsatta ülkücü olduğunu söyleyen İlkadım Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş'ın 2020 Ocak ayından sonra bazı meclis üyeleri ile birlikte tören ile MHP'ye geçeceği ve yeniden üç hilal rozetini takacağı siyasi kulislerde hararetli bir şekilde konuşulmaya başlandı.

İddiaya göre Necattin Demirtaş ve bazı meclis üyelerinin MHP'ye geçişleri ile ilgili tüm onayların alındığı ve MHP Genel Merkezinde, Türkiye genelinde İYi Parti'ye geçen MHP'lilerin tekrar partiye dönüşleri ile ilgili tören düzenleneceği ve bu törende İYİ Parti'ye geçen belediye başkanlarına da MHP rozeti takılacağı ileri sürülüyor. 

Öte yandan Necattin Demirtaş ise daha öncede gündeme gelen bu iddia ile ilgili "Biz kendi siyasi kimliğimizi hiç bir zaman inkar etmedik. Parti kimliğinden değil ülkücü kimliğimizden bahsediyorum. Gündemimizde öyle bir şey söz konusu değil" demişti. Samsun siyasi kulislerinde konuşulan bu konunun doğru olup olmadığını ise zaman gösterecek.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Hasan

06 Aralık 2019 Cuma 20:13

Haha çok komik adam seçiyoruz sloganı kullanıp mhp ye geçerse 65 yılını silmiş olur necattin başkan insan içine çıkamaz duruma gelir çünkü necattin = dürüst güvenilir başkan anladınızmı şimdi....

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Cemil Deveci hediye edilmek istenen kitabı ücretini ödeyerek aldı

Cemil Deveci hediye edilmek istenen kitabı ücretini ödeyerek aldı