26 Kasım 2020 Perşembe

NECATTİN DEMİRTAŞ İLKADIM BELEDİYESİNİN 264 MİLYON BORCU OLDUĞUNU AÇIKLADI

Necattin Demirtaş İlkadım Belediyesinin 264 milyon borcu olduğunu açıkladı

Samsun'da İlkadım Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş, belediyenin 264 milyon borcu olduğunu, İller Bankasından gelen payın ise sadece personel maaşlarını ödemeye yettiğini açıkladı.

26 Nisan 2019 Cuma 15:33 GÜNCEL

Samsun'da İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, belediyenin 264 milyon TL borcu bulunduğunu bu nedenle 1-2 sene sıkıntı çekeceklerini söyledi.


Necattin Demirtaş, belediyeye ait iki hizmet binasını meclisten onay çıkması halinde satışa çıkartacaklarını, Unkapanı Kültür Merkezi inşaatını ise durduracaklarını söyledi. 

31 Mart yerel seçimleri sonrası İlkadım Belediyesi başkanı seçilen Necattin Demirtaş, belediyenin 264 milyon lira borcu olduğunu, bu nedenle iki hizmet binasını gelir sağlamak için satmayı planladıklarını açıkladı. İller Bankasından gelen kaynağın sadece personel maaşlarını karşıladığını bu nedenle içinde bulundukları mali tablo nedeni ile İlkadım ve Gazi hizmet binalarını satışa çıkartmak için meclis gündemine getireceklerini kaydeden Necattin Demirtaş, Unkapanı Kültür Merkezi İnşaatını da durduracaklarını dile getirdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da 15 yaşındaki Yunus Emre Yurtsever ahırdan çıkıp boksta Türkiye ikincisi oldu

Samsun'da 15 yaşındaki Yunus Emre Yurtsever ahırdan çıkıp boksta Türkiye ikincisi oldu