20 Ekim 2019 Pazar

NECATTİN DEMİRTAŞ KARTON ÇANTALARDA İYİ PARTİ LOGOSUNU KULLANMADI AY YILDIZ İSE YASAYA AYKIRI

Necattin Demirtaş karton çantalarda İYİ Parti logosunu kullanmadı ay yıldız ise yasaya aykırı

Samsun'da İYi Parti adayı Necattin Demirtaş için seçim sürecinde kullanılmak üzere hazırlanan karton çantalarda İYİ Parti logosu yer almazken, söz konusu kutularda ay ve yıldız kullanıldı. Ay ve yıldızın seçim sürecinde propaganda amaçlı olarak kullanılması ise yasaya aykırı..

28 Şubat 2019 Perşembe 15:40 GÜNCEL

Samsun'da MHP'den istife ederek seçim sürecinde İYİ Parti'ye geçen ve İlkadım Belediye Başkan adayı Necattin Demirtaş için propaganda amaçlı hazırlanan karton çantalarda İYi Parti logosunun kullanılmayıp bunun yerine Ay ve Yıldız 'ın tercih edilmesi şaşkınlık yarattı.


Samsun'da İYİ Parti İlkadım Belediye Başkan adayı Necattin Demirtaş için seçim sürecinde propaganda amaçlı olarak hazırlanan karton çantalarda İYİ Parti logosunun bulunmaması dikkati çekti. Necattin Demirtaş için hazırlanan söz konusu karton çantalarda 'İlkadım Belediye Başkan adayı Necattin Demirtaş' yazısı yer alırken, İYi Parti logosunun çantalarda yer almadığı görüldü.Demirtaş için propaganda amaçlı olarak hazırlanan karton çantalarda İYİ Parti logosunun kullanılmaması "Necattin Demirtaş hangi partinin adayı. Partisinin logosunu neden kullanmadı' gibi soruları gündeme getirirken, söz konusu çantalarda parti logosu yerine ay ve yıldızın kullanılması da ayrı bir soruna neden oldu. Ay ve yıldızın seçim sürecinde propaganda amaçlı olarak kullanılmasının yasaya aykırı olduğu,  298 sayılı kanuna göre ise  propaganda materyallerinde ay ve yıldızın yer almasının halkın milli ve dini duygularının istismar etmeye girdiği ve bu yasağa aykırı hareket edenlerle ilgili altı ay-bir yıl hapis cezası olduğu öğrenildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

CHP Samsun Milletvekili Hancıoğlu, Samsun'da açılan tanzim satış merkezlerine tepki gösterdi

CHP Samsun Milletvekili Hancıoğlu, Samsun'da açılan tanzim satış merkezlerine tepki gösterdi