24 Temmuz 2021 Cumartesi

NECATTİN DEMİRTAŞ MALİ DURUM AÇIKLAMASI YAPTI EMLAK VE ÇTV BORÇLARININ ÖDENMESİNİ İSTEDİ

Necattin Demirtaş mali durum açıklaması yaptı emlak ve ÇTV borçlarının ödenmesini istedi

Samsun'da İlkadım İlçe Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş, belediyenin içinde bulunduğu mali durum ile ilgili önemli açıklamalar yaptı, emlak ve çevre temizlik borcu ödemeleri için vatandaşlardan duyarlılık istedi.

14 Mayıs 2019 Salı 17:49 GÜNCEL

Samsun'da 31 Mart yerel seçimleri sonrası İlkadım Belediye Başkanı seçilen Necattin Demirtaş, 70 milyon TL'lik alacaklarının olduğuna dikkati çekerek, vatandaşlara emlak ve çevre temizlik vergilerini ödeme çağrısı yaptı.


İlkadım Belediyesine ait Gazi hizmet binasında basın mensupları ile bir araya gelerek açıklamalarda bulunan Necattin Demirtaş, belediyeyi 264 milyon TL borç ile teslim aldıklarını belirterek, emlak ve çevre temizlik vergilerinin ödenmesi ile ilgili vatandaşlardan hassasiyet beklediklerini belirtti.

2019 Mart ayına kadar kendilerinden önceki dönemde belediyeden 24 milyon TL civarında çek kesildiğini ve şuan 24 milyon TL'lik çek borçlarının da olduğunu vurgulayan Necattin Demirtaş,  "24 milyon TL civarında çek borcu var,  çek dağıtılmış. Çek ödememiz var. Emlak vergilerinin ödenme ayı, belediyemize olan emlak vergi borçlarının ödenmesi gerekiyor. Bu olmazsa bizi şöyle sıkıntılar bekliyor. Çeklerin karşılıksız çıkması durumunda çekleri imzalayan arkadaşlarımızın tutuklanmasına varan bir süreç bizi bekliyor. Emlak ve çevre temizlik borcu olan vatandaşlarımızın borçlarına özen göstermelerini bekliyoruz. Belediye meclis toplantılarını internet ortamında canlı yapacağız. Halkımızı duyarlı olursa bizlerde bu görevi yapan insanlar olarak kendimize çeki düzen veririz diye düşünüyorum. Aksi takdirde karşılıksız çekten tutuklanan insanlar var. Belediyeden çek kesilmiş. Karşılıksız çek kesmek  usulsüzlüktür. Böyle bir süreç ile karşı karşıya kalabilirler diye düşünüyoruz. Bu çekleri  kesenler belediye personeli, görevlerini yapmışlar ama bir taraftan da böyle bir durum ile karşı karşıya kalabilirler. Biz bundan rahatsızlık duyuyoruz. " dedi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Recep Tayyip Erdoğan, 19 Mayıs'ın 100'üncü yılında Samsun'da olacak

Recep Tayyip Erdoğan, 19 Mayıs'ın 100'üncü yılında Samsun'da olacak