24 Temmuz 2021 Cumartesi

NECATTİN DEMİRTAŞ MHP'YE GEÇECEK İDDİALARINA VE KARAPIÇAK'A YAPTIĞI ZİYARET İLE İLGİLİ KONUŞTU

Necattin Demirtaş MHP'ye geçecek iddialarına ve Karapıçak'a yaptığı ziyaret ile ilgili konuştu

Samsun'un İlkadım İlçe Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş, çok tartışılan MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak'a yaptığı bayram ziyareti ve MHP'ye geçeceği iddiaları ile ilgili Samsun Kent Haber'e konuştu.

08 Haziran 2019 Cumartesi 13:38 GÜNCEL

Samsun'un İlkadım Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş, Ramazan Bayramında MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak'a gerçekleştirdiği ziyaret ile ilgili yapılan spekülasyonlar üzerine Samsun Kent Haber'e bir açıklama yaptı.


31 Mart yerel seçim sürecinde hatırlanacağı üzere Necattin Demirtaş, MHP'den istifa ederek İYi Parti'ye geçmiş ve Millet İttifakı adayı olarak seçimi kazanan isim olmuştu. Seçim sürecinde ise MHP'den istifa etmesi nedeni ile MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, Necattin Demirtaş'ı çok ağır sözler ve ithamlarla eleştirmişti. Abdullah Karapıçak, Necattin Demirtaş için seçim sürecinde "PKK'nın yancısı HDP'nin desteklediği aday, omurgasız' gibi ithamlarda bulunmuştu. 

Seçim sonrası ise İlkadım Belediye Başkanı seçilen Necattin Demirtaş'ın Ramazan Bayramı nedeni ile kendisini çok ağır ithamlarda bulunarak eleştiren MHP Samsun İl Başkanı Karapıçak'ı ziyaret etme fotoğrafı ise gündem olmuştu. 

KARAPIÇAK NECATTİN DEMİRTAŞ İÇİN NE SÖZLER SÖYLEMİŞTİ
Samsun Kent Haber ise Demirtaş'ın Karapıçak'a yaptığı bayram ziyareti fotoğrafını 'İşçiyi HDP’li dedi diye çöpe sür, belediyede çalışmaya hakları yok de Partisini satan ülkesini satar, Omurgasızlar asker kaçağı çıktılar PKK'nın yancısı HDP'nin desteklediği adayı istemiyoruz diyen MHP il Başkanını affet! Kızgın demir soğudu demek ki' başlığı ile gündeme getirmişti.

BAŞKAN DEMİRTAŞ MHP ZİYARETİ İLE İLGİLİ SAMSUN KENT HABER'İ ARADI
Samsun Kent Haber'de yayınlanan haber ile ilgili Genel Yayın Yönetmenimiz ve İnternet Medya Bilişim Federasyonu Samsun İl Temsilcisi Haydar Öztürk'ü telefonla arayan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, MHP Samsun İl Başkanı Karapıçak'a yaptığı bayram ziyareti ve bu ziyaret sonrası ortaya atılan MHP'ye geçecek iddialarına yanıt verdi.

Burada Necattin Demirtaş'ın konuyla ilgili açıklamalarına yer vermeden önce seçim sürecinde kendisine ağır ithamlarda bulunan Abdullah Karapıcak'a bayram ziyaretinde bulunmasını, gerginliklerin bir kenara bırakılması adına son derece olumlu bir adım olarak gördüğümüzü de ayrıca belirtmek isteriz. Ancak sayın Necattin Demirtaş başkanın Karapıçak'ın seçim sürecinde kendisine yönelik kabul edilemez suçlama ve eleştirilerine
rağmen MHP Samsun İl Başkanlığına yaptığı bayram ziyareti ile uzattığı zeytin dalını, belediyede Abdullah Karapıçak ve AK Parti'nin seçim stratejisi etkisinde kalarak aynı suçlamalarda bulunduğu iddia edilen işçilerede uzatması takdire şayan olacaktır.

Zaruri açıklamadan sonra gelelim İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ın çok tartışılan MHP ziyareti ve MHP'ye geçecek iddialarına verdiği yanıtlara..

CHP-İYİ PARTİ'Yİ DE ZİYARET ETTİM
"Bayramda AK Partili Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği bayramlaşma törenine de gittim. Bununla birlikte CHP'ye ve İYİ Parti'ye de giderek bayramlaştım. Bu ziyaretlerimizle biz herkesin başkanı olduğumuzu göstermek istedik. Kimseye kin tutmuyoruz. Benim MHP'ye yaptığım ziyaret Abdullah Karapıcak'ın şahsında değil partinin kurumsal kimliğine yapılmış bir ziyarettir. samsunkenthaber Seçim sürecinde benimle ilgili sözler söyleyen bir il başkanını da ziyaret etti denilseydi daha doğru olurdu. Bayramın birinci günü hem büyükşehirin bayramlaşmasına katıldım, hemde CHP, İYİ Parti ve MHP'yide ziyaret ederek bayramlaştık. Biz bunu nezaketen yaptık. Seçimi kazandığımız gün ne dedim, bize oy veren vermeyen herkesin başkanı olacağım dedik" dedi.

MHP'YE GEÇECEK İDDİALARINA YANIT VERDİ
İlkadım Belediye Başkanı Demirtaş, MHP Samsun İl Başkanı Karapıçak'a yaptığı bayram ziyareti sonrası gündeme gelen 'MHP'ye geçecek' iddialarına da şu yanıtı verdi.

"Bir selam verdik borçlu çıktık. Bu kadar ucuz mu bu işler. CHP'ye AK Parti'ye geçiyor niye demiyorlar. Biz kendi siyasi kimliğimizi hiç bir zaman inkar etmedik. Parti kimliğinden değil ülkücü kimliğimizden bahsediyorum. Biz 18'in de ne isek şimdi de oyuz. Gündemimizde öyle bir şey söz konusu değil."
Kaynak:SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak Necattin Demirtaş ile ilgili günah çıkarttı

MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak Necattin Demirtaş ile ilgili günah çıkarttı