25 Eylül 2021 Cumartesi

NECATTİN DEMİRTAŞ NORMALLEŞME SÜRECİNDE SEMT PAZARLARINI DENETLEDİ

Necattin Demirtaş normalleşme sürecinde semt pazarlarını denetledi

Samsun'un İlkadım İlçe Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş, normalleşme sürecinde semt pazarlarını denetleyerek esnaf ve vatandaşları Korona Virüs'e karşı uyararak tedbirlere uyulmasını istedi.

07 Ağustos 2020 Cuma 14:52 GÜNCEL

Samsun'un İlkadım İlçe Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş Çatalarmut ve Kışla mahallelerinde kurulan semt pazarlarını denetleyerek Korona Virüs'e karşı alınan tedbirlere uyulup uyulmadığını kontrol etti.


İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, koronavirüs salgınına karşı ülke genelinde alınan yeni tedbirler kapsamında, Çatalarmut ve Kışla Mahallesi’nde kurulan pazar yerini denetledi. Semt pazarının girişine kurulan kontrol noktasında görevliler Başkan Demirtaş’ın ateşini ölçüp el dezenfektan kullanarak Pazar yerine girişini sağladı.

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş kendine eşlik eden Başkan Yardımcısı Ramazan Bayraktar, Zabıta Müdürü Şeref Sarı ile birlikte Çatalarmut ve Kışla Mahallesi’nde kurulan semt pazarına giderek koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan önlemleri yerinde incelemek için pazarda denetime çıktı. Vatandaşların ve pazar esnafının kurallara uyup uymadığını kontrol etti. İlkadım Belediye Başkanı Demirtaş, özellikle maske takılması ve sosyal mesafe kuralına uyulması konusunda pazar esnafını ve alışverişe gelen vatandaşları uyardı. İlkadım Zabıta ekiplerinin de katıldığı pazar yeri denetimlerinde, maskesi olmayan pazarcı esnafı ile pazaryerindeki vatandaşlara maske de dağıtıldı. Zabıta ekipleri de pazar alışverişi yapan yaşlı vatandaşların file veya arabalarını taşımalarında yardımcı oldu.Amacımız salgına karşı farkındalık yaratmak
Denetimlerde amacın vatandaş ve esnafa ceza kesmek değil, salgına karşı bilinç ve farkındalık oluşturmak olduğunun altını çizen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş;“İçişleri Bakanlığımız'dan gelen yeni talimat üzerine, şehrimizde Valilerimiz, Kaymakamlarımız, Emniyet Güçleri ve Belediye Başkanlarımız; salgına karşı farkındalık yaratmak amacıyla şehrimizde geziyor, pazaryerlerini denetliyor. İlkadım ilçe Kaymakamımız, İlçe Emniyet Müdürümüz  Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımızla birlikte farkındalık oluşturmak adına yapılan denetimlerde bize eşlik etti, kendilerine çok teşekkür ediyorum. Bu gün ise İlkadım ilçemizde kurulan semt pazarlarında Pazar esnafı ve vatandaşlarımızla sohbet edip, onları dinledik. Denetimlerde çok olumsuz bir durumla karşılaşmadık. Koronavirüs salgını geçmedi. Tedbirleri elden bırakmamak gerekiyor. Maske ve sosyal mesafe olduğu sürece virüsten korkmayalım” diye konuştu.

Pazarcı esnafına hayırlı işler dileyip, alışveriş yapan Başkan Demirtaş, pazaryerinden ayrıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Süleyman Salur yazdı! Günlük 39 ile nasıl geçinileceğini vatandaşa anlatsınlar

Süleyman Salur yazdı! Günlük 39 ile nasıl geçinileceğini vatandaşa anlatsınlar