25 Eylül 2021 Cumartesi

NECATTİN DEMİRTAŞ, SINIF TAM ÖĞRETMENİM PROJESİNE 100 TABLET İLE DESTEK VERDİ

Necattin Demirtaş, Sınıf Tam Öğretmenim projesine 100 tablet ile destek verdi

Samsun'da İYİ Partili İlkadım Belediyesinin Başkanı Necattin Demirtaş, Sınıf Tam Öğretmenim projesine 100 tablet ile destek verdi.

05 Kasım 2020 Perşembe 19:21 GÜNCEL

Samsun'da İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, pandemi süreci nedeni ile uzaktan eğitim gören öğrencilere destek için 100 tablet dağıttı.


İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, EBA canlı derslerden ve EBA portalından yararlanmalarını sağlamak amacıyla ihtiyaç sahibi öğrenciler için başlatılan Sınıf Tam Öğretmenim projesine 100 tabletle destek verdi.

Sınıf Tam Öğretmenim projesi kapsamında İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün tablet bağış kampanyasına İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş 100 tablet ile katkı sağladı. Sema-Cengiz Büberci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda korona tedbirleri alınarak  düzenlenen programa İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe ,İlkadım İlçe Şube Müdürü Yalçın Alpaydın, İlkadım Belediyesi Sosyal Yardım Müdürü Cemalettin Çakır, öğrenciler ve velileri katılım sağladı.İnsanlığın düşmanı cehaleti eğitimle yeneceğiz
Sınıf Tam öğretmenim projesine salgın sürecinde birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunu pekiştirmek eğitimde öğrencilerimize fırsat eşitliğini sağlamaya dönük bir çalışma olması nedeniyle çok önemli olduğu dile getiren İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "İnsanlığın en büyük düşmanının cehalettir. Cehaleti yenmenin en önemli vesilesi de insanımızı eğitmektir. Toplumların geri kalmışlıklarının en büyük etkeni, eğitimsizlik ve cehaletten kaynaklanıyor. Bu nedenle eğitim için bütün imkanları seferber ediyoruz. Bu anlamda tablet kampanyamıza bizde elimizi taşımızın altına koyarak çorbada tuzumuz olsun prensibiyle öğrencilerimizin eğitimlerine katkı sağladık. Salgından dolayı herkes okula gidemiyor. Evlerinde veya bulundukları ortamda derslerini takip etme imkanı olmayan öğrencilerimiz için atılan bu ilk adımı çok önemsiyorum. İnşallah bu proje öğrencilerimize katkı sağlayacağını umut ediyoruz" dedi.İlçemizde eğitim noktaları oluşturmayı hedefliyoruz
İlerleyen zamanlarda İlkadım ilçemizde kent merkezimizde halkımızın yoğun olarak kullandığı Cumhuriyet Meydanı, Saathane, Çiftlik caddelerinde internet altyapısı olan, öğrencilerimizin kullanacağı Eğitim Noktasını müjdeleyen Başkan Demirtaş, "Belirlediğimiz bölgelerde destek noktalarını oluşturmak istiyoruz. Öğrencilerimiz istedikleri zaman buralara gelip, istifade edebilecekler. Bu projemizi daha ileri taşıyarak kırsal mahallelerimizde internet erişimi olmayan, interneti olmayan öğrencilerimizin eğitimde fırsat eşitliğinden faydalanabilmeleri için bu noktaları oluşturacağız. Biz sadece okullarımızda değil, kırsaldaki öğrencilerimizi de düşünerek, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerimiz, mahalle muhtarlarımızla görüşerek, mahallelerimizde uygun noktalarda da bu destek noktalarını oluşturacağız. Bununla ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Öğrenciler tabletleri ile buluştu
Program sonunda İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, İlkadım İlçe Şube Müdürü Yalçın Alpaydın, İlkadım Belediyesi Sosyal Yardım Müdürü Cemalettin Çakır, öğrencilere tabletlerini takdim ettiler.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun 19 Mayıs Stadının kolonları ile ilgili bu iddialar doğru mu?

Samsun 19 Mayıs Stadının kolonları ile ilgili bu iddialar doğru mu?