20 Ocak 2022 Perşembe

NECATTİN DEMİRTAŞ, TARTIŞMALI HİLAL KART İHALESİNİ İPTAL ETTİRDİ

Necattin Demirtaş, tartışmalı Hilal Kart ihalesini iptal ettirdi

Samsun'un İYİ Partili İlkadım Belediyesinde geçtiğimiz günlerde yapılan Hilal Kart ihalesinde yeni gelişme..İlkadım Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş, tartışmalı Hilal Kart ihalesini iptal ettirdi.

12 Aralık 2019 Perşembe 20:00 GÜNCEL

Samsun'un İlkadım İlçe Belediyesi tarafından yapılan Hilal Kart ihalesi başkan Necattin Demirtaş'ın talimatı ile iptal edildi.


Geçtiğimiz haftalarda yapılan ve belediye encümen üyelerinin dahi haberinin olmadığı ortaya çıkan Hilal Kart ihalesi ile ilgili edindiğimiz yeni bilgilere göre İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, kendisinin de haberi olmadan yapılan bu ihaleyi iptal etti.

İlkadım ilçesinde ki dar gelirli ve yoksul vatandaşlara bir market üzerinden alış veriş yapmaları olanağı sağlayacak olan Hilal Kart ihalesinin İlkadım Belediyesi Destekleme Şubesi tarafından sessiz sedasız bir şekilde yapıldığı gündeme gelmişti. İhaleden belediye üncümen üyelerinin haberdar olmaması kadar, ihaleyi alan market firmasıda tartışma konusu olmuştu. İlkadım Belediyesinin Hilal Kart ihalesini 1.4 milyon TL vererek alan market firmasının aynı zamanda 31 Mart seçimleri sonrası belediyenin bünyesinde bulunan Ihlamur Kafe'ye 1 milyona yakın gıda satışı gerçekleştirdiği iddiaları ortaya atılmıştı.

İlkadım Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş'ın encümen üyeleri ve kendisinin dahi haberinin olmadığı Hilal Kart ihalesi ile ilgili oluşan şaibeler nedeniyle verdiği talimatla iptal ettirdiği öğrenildi.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Fatih Tama

12 Aralık 2019 Perşembe 21:50

Helal sana başkan, haksız yere milletin malını gasp edenleri Rabbim perişan etsin

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da bir belediyede başkan yardımcısı yaptırdığı dişlerinin parasını müteahhide ödetti

Samsun'da bir belediyede başkan yardımcısı yaptırdığı dişlerinin parasını müteahhide ödetti