16 Eylül 2021 Perşembe

NECATTİN DEMİRTAŞ'A ÇAĞRI! ASKIDA YEMEK VE ÇORBA EKMEK PROJELERİNİ HAYATA GEÇİRİN

Necattin Demirtaş'a çağrı! Askıda Yemek ve Çorba Ekmek projelerini hayata geçirin

Samsun'da Covid-19 nedeni ile evinde izolasyonda olan ve gıda temininde güçlük çeken vatandaşların olduğu gündeme gelirken, İlkadım Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş'a yapılan çağrıda Askıda Yemek ve Çorba Ekmek projelerini bu süreçte biran önce hayata geçirmesi istendi.

19 Kasım 2020 Perşembe 12:18 GÜNCEL

Samsun'da geçimini günlük kazançlarla sağlayan, yalnız yaşayan ve Covid-19 sebebi ile evinde karantinada olması sebebi ile gıda ve yemek ihtiyacını karşılamakta zorluk çeken vatandaşlara destek olunması çağrısı yapıldı.


Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş geçtiğimiz günlerde Korona Virüs nedeni ile evinde izolasyonda olan ve gıda temininde zorluk yaşayan vatandaşlar için karantina süresi olan 15 gün boyunca kahvaltı ve akşam yemeği desteği vereceklerini duyurmuştu. Söz konusu aynı uygulamanın belediyeler tarafından Samsun'da da yapılması istenirken, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ın tam da bu uygulamaya katkı verecek Askıda Yemek ve Çorba Ekmek projelerini hayata geçirmesi istendi.

SAMSUNKENTHABER ÇAĞRI YAPTI
İlkadım Belediye Başkanı Demirtaş, yoksul, dar gelirli ve kimsesizler için lokantalarla anlaşma yaparak Askıda Yemek uygulamasını başlatmak istediklerini daha önce dile getirmişti. Bu projenin evinde izolasyon altında olan ve gıda teminini karşılamakta zorluk çeken kişi ve kişiler için lokantalarla anlaşarak hayata geçirilmesi talep edilirken, yine Çorba Ekmek projesinin de sabah kahvaltısı olarak karantinada zor durumda olan vatandaşlar için bu süreçte biran önce uygulamaya alınması istendi. 

Necattin Demirtaş'ın Askıda Yemek ve Çorba Ekmek projelerine yardımseverleri de dahil ederek, karantinada olan ve gıda ihtiyacını karşılamakta zorlanan aileler için, 'Dayanışarak bu Virüs'ü yeneceğiz. Çorbada Tuzun Olsun Bir Aileye de Sen Yemek Ismarla' gibi sloganlarla bağış yapılmasını da teşvik ederek, her iki projeyi salgın sürecinde ivedi şekilde hayata geçirmesi bekleniyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Türkücü

20 Kasım 2020 Cuma 11:20

Ülkücüyüm diye beyanlarda bulunuyorsun,mhp ye geçmek için can atıyorsun,askıda ki projeni bahçelinin gözüne girmek için mi yapıyorsun.Mhp yede geçsen sonbaşkanlık dönemin bundansonra avcunu yalarsın ülkücü başkan ...

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'a gelen Karadeniz'deki CHP'li başkanlardan Kılıçdaroğlu'na destek

Samsun'a gelen Karadeniz'deki CHP'li başkanlardan Kılıçdaroğlu'na destek