18 Eylül 2021 Cumartesi

NECATTİN DEMİRTAŞ'A YAVUZ YILMAZ'DAN BORÇLA BORÇ ÖDENMEZ ÇIKIŞI

Necattin Demirtaş'a Yavuz Yılmaz'dan borçla borç ödenmez çıkışı

İlkadım Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş, olağanüstü meclis toplantısında "Halk duysun beklentim yok" dedi, AK Parti Grup Başkanvekili Yavuz Yılmaz, "Borçla borç ödenmez" yanıtı verdi.

08 Nisan 2020 Çarşamba 00:10 GÜNCEL

Samsun'da İYİ Partili İlkadım Belediyesi Meclisinin temizlik ihalesi için talep ettiği krediyi görüşmek için gerçekleştirdiği olağanüstü toplandı AK Parti, MHP ve İYİ Parti üyeleri arasında gerginliklerin yaşanmasına neden oldu.


İlkadım Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş, temizlik işi için gereken kredi yetkisi için meclis üyelerini olağanüstü toplantıya davet etti.

Belediye meclis salonunda gerçekleşen olağanüstü toplantı ise gerginliklere sahne oldu. İlkadım Belediyesinin temizlik ihalesi için ihtiyaç duyduğu kredi yetkisine AK Parti ve MHP Grubundan onay çıkmayınca, talep red edilmiş oldu.

İlkadım Belediyesi Meclisinde sayısal çoğunluğu Cumhur İttifakı olarak elinde bulunduran AK Parti ve MHP'li meclis üyeleri, Necattin Demirtaş'ın talep ettiği kredi yetkisine onay vermedi. Toplantıda kredi yetkisi ile ilgili MHP Meclis üyesi Cemalettin Kola, İYİ Partili Alper Aydemir, belediye başkanı Necattin Demirtaş arasında tartışmalar yaşandı.

BU TOPLANTI ELZEM MİYDİ
MHP Meclis üyesi Cemalettin Kola, belediye başkanı Necattin Demirtaş'a "Bu olağan üstü toplantı o kadar elzem miydi? diye sorarken İlkadım Belediye Başkanı Demirtaş ise Kola'ya “Yasal olarak yetki bende. Olağanüstü meclis kararını veren benim.” dedi.

DEMİRTAŞ: BEKLENTİM YOK
Necattin Demirtaş temizlik ihalesinin açık ihale ile yapıldığını, hesapların açık olduğunu belirterek, “Halk duysun. Beklentim yok. Görevimizi yapmaya çalışıyoruz” diyerek meclis üyelerine seslendi.

BORÇ BORÇLA ÖDENMEZ
Olağanüstü meclis toplantısında Demirtaş'ın ardından SamsunveHaber'de yer alan habere göre söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Yavuz Yılmaz, ise Necattin Demirtaş'a şunları söyledi.
"Cumhur İttifakı meclis üyeleri ilçe halkının menfaati için konuşuyor. Ben ticaret adamıyım. Borçla borç ödenmez. Böyle bir mantıkla belediyeyi iyi duruma getiremeyiz. Ne olduğu belli olmayan konularla ilgili bizden evet dememizi beklemeyin. Sizin çalışmanızı engelleme gibi bir düşüncemiz yok. Sizi her konuda istişareye davet ediyoruz. Yetki verirseniz verirsiniz, vermezseniz siz bilirsiniz gibi bir üslup olamaz. Meclis üyesi arkadaşlarımı suçlamayın"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'a bağlı ilçelerin Korona Virüs yoğunluğu haritası

Samsun'a bağlı ilçelerin Korona Virüs yoğunluğu haritası