30 Kasım 2021 Salı

NECATTİN DEMİRTAŞ'IN İYİ PARTİ'YE MHP ŞARTI! YA O GİDECEK YA BEN

Necattin Demirtaş'ın İYi Parti'ye MHP şartı! Ya o gidecek ya ben

Samsun'da İYİ Parti'li İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ın İYİ Parti İlkadım İlçe Başkanı Burcu Işıtan Satar için partiye şart koştuğu "Ya o gidecek ya da ben" dediği ileri sürüldü.

04 Temmuz 2020 Cumartesi 15:06 GÜNCEL

Samsun'da İYİ Parti'li İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ın MHP'ye yeniden dönüş yapıp yapmama konusunda partiye şart koştuğu gündeme geldi.


Bir süredir ismi MHP'ye yeniden dönüş yapacağı iddiaları ile gündeme gelen Necattin Demirtaş'ın 31 Mart yerel seçimlerinde yanında bulunan ve hatta avukatlığını da yapan İYİ Parti İlkadım İlçe Başkanı Burcu Işıtan Satar ile seçim sonrası arası açıldı. İkili arasında soğuk rüzgarlar eserken, Necattin Demirtaş, geçtiğimiz haftalarda samsunkenthaber yapılan ve Burcu Işıtan Satar'ın tek aday olduğu İYİ Parti İlkadım İlçe Kongresine de katılmamıştı.

İlkadım Belediye Başkanı Demirtaş'ın İYi Parti İlkadım İlçe Kongresine Burcu Işıtan Satar nedeniyle katılmadığı gündeme gelmiş, Demirtaş'ın MHP'ye geçiş yapacağı iddiaları ise bu olay sonrası yeniden alevlenmişti. İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ın çevresine ve İYİ Parti İl Başkanlığına MHP'ye geri dönüş konusunda bir düşüncesinin olmadığını söylediği de gündeme gelirken, son iddialar ise şoke etkisi yarattı.

Necattin Demirtaş'ın MHP'ye geri dönmeme konusunda İYİ Parti yönetimine "Ya o ya ben" diyerek rest çektiği ve geçtiğimiz haftalarda yeniden ilçe Başkanı seçilen İYİ Parti İlkadım İlçe başkanı Burcu Işıtan Satar'ı istemediğini ifade ettiği öne sürüldü. Necattin Demirtaş'ın bu konuda katı olduğu ve İYİ Parti İlkadım İlçe Başkanı Satar ile hiç bir şartta bir araya gelmeyeceğini dile getirerek, İYİ Parti yönetimini MHP'ye geri dönmeme konusunda zor bir tercih ile başbaşa bıraktığı öğrenildi. samsunkenthaber Necattin Demirtaş'ın seçim sürecinde yanında duran ve tüm seçim çalışmalarına katılan Burcu Işıtan Satar'a neden ve niçin tavır aldığı bilinmezken, ikili arasında yaşanan krizin her geçen gün büyüdüğü artık bu durumun gizlenmediği de biliniyor.

Demirtaş'ın 'Ya o ya ben' resti nedeniyle İlkadım Belediyesinde bazı İYİ Partili meclis üyelerinin istifa hazırlığında olduğu ve Necattin Demirtaş'ın MHP'ye geçmesi durumunda peşinden gidecekleri de kulislerde konuşuluyor.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

Eskilerden

06 Temmuz 2020 Pazartesi 16:10

MHP ye gecmesı mumkun degil diye dusunuyorum ziraa kendısınınde Ankaraya gıttıgı ancak olumsuz olarak dondugu bılınıyor. Küçük Enişte,kayınço ne der bide oda var

ilkadımlı

06 Temmuz 2020 Pazartesi 08:58

bence İbrahim ÜN ve Mustafa ÖKSÜZOĞLU gitmesi gerekiyor gazi imarın başından.belediye yiye yiye doymadılar.

Mustafa

04 Temmuz 2020 Cumartesi 18:18

Necattin Demirtaş'ın İP ile kan uyuşmazlığı var. 2019'da bağımsız olarak girseydi yine kazanırdı. Hata yaptı, İP'e geçti, başkan oldu; ancak, siyasi kariyerini zedeledi. Bundan sonraki siyasi yaşamında hoş bir seda bırakmak istiyorsan orayı terk et, yuvana dön, Başkan.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Atakum sahilinde plajlar dolup taştı

Samsun'da Atakum sahilinde plajlar dolup taştı