24 Eylül 2021 Cuma

NECATTİN DEMİRTAŞ'TAN CANIMIZI VE CANLARIMIZI RİSKE ATMAYALIM UYARISI

Necattin Demirtaş'tan canımızı ve canlarımızı riske atmayalım uyarısı

Samsun'un İlkadım İlçe Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş, İlyasköy ve Kılıçdede Mahallerinde kurulan pazar yerlerini denetleyerek, pazar esnafları ve vatandaşları Covid-19 tedbirlerine uymaları konusunda uyardı.

04 Aralık 2020 Cuma 23:46 GÜNCEL

Samsun'da İlkadım Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş zabıtalarla birlikte pazar yerlerini denetleyerek esnaf ve vatandaşları Covid-19'a karşı,  "Canımızı ve canlarımızı riske atmayalım. Tedbir ve kurallara uyalım" dedi.


İlkadım Belediyesi zabıta ekipleri vakaların artış gösterdiği Samsun’da pazar yerlerinde denetimler sıklaştırıldı. 

Samsun’un en büyük ilçesi konumunda olan İlkadım’da denetim yapan zabıta ekiplerinin çalışmaların yerinde takip eden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, vatandaşlara ve pazar esnafına  maske takmaları ve tedbirlere uymaları konusunda uyardı. Korona virüs (Covid19) salgınını önlemeye yönelik alınan tedbirler kapsamında semt pazarlarında salgından korunma çerçevesinde maske, sosyal mesafe ve hijyen kontrollerini sık takip altına aldı.Yurt genelinde alınan korona virüs tedbir kararlarının uygulanması için büyük özen gösterilen şehirlerden biri olan Samsun’da İlkadım Belediyesi semt pazarlarında denetimler elden bırakmıyor. Ekipler, semt pazarlarında maske kullanımı, sosyal mesafe, sigara ve hijyen kurallarına uyulup uyulmadığını denetlerken, pazara giriş çıkış yapan vatandaşlara ve esnafa ateş ölçümü yapmayı da ihmal etmiyor. Zabıta ekipleri ile birlikte İlyasköy ve Kılıçdede Mahallerinde kurulan semt pazarların gezen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Pazar yerinde dolaşarak hem alışveriş yaptı hem de kurallara uyulması yönünde uyarılarda bulundu.

Virüsle mücadele seferberliği başlatmalıyız
Virüsün bulaşma hızını düşürmek için alınması gereken önlemleri hatırlatan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Ülke olarak, aylardır tüm dünyayı tehdit eden güçlü bir salgınla mücadele içindeyiz. Biz belediye olarak gerekli önlemleri almış bulunuyoruz ancak bu mücadeleye 7’den 70’e hepimizin katılması, destek olması gerekiyor. Virüsle mücadele seferberliği başlatmalıyız. Aksi durumda virüsün yayılmasına zemin hazırlamış oluruz. Kurallara uymamız, kendimiz, sevdiklerimiz ve milletimiz için büyük önem arz ediyor. O nedenle lütfen maskemizi takalım, fiziki mesafemizi koruyalım ve kişisel temizliğimize özen gösterelim. Canımızı ve ‘canlarımızı’ riske atmayalım. Bu süreçte kurallara uyan İlkadımlı tüm hemşehrilerime gösterdikleri hassasiyet için teşekkür ediyorum” dedi.

Tedbirlere uymak şart
Covid19 ile mücadele kapsamında alınan tedbir kararlarına uyulmasının artık hayati önem taşıdığı günlerden geçildiğini vurgulayan pazar esnafı, “Tedbirlere uyuyoruz, uymayanları da ikaz ediyoruz. Pazar yerlerinde artık çok kalabalıkta olmuyor. Sosyal mesafeye, maskeye, hijyene dikkat ediliyor.” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Pakize

05 Aralık 2020 Cumartesi 10:10

Başkan bırak pazarlarda gövde gösterisi yapmaya ,sen belediyeye sahip çık belediyenin kasasını boşaltıyorlar, millet malı ****ürüyor,yolsuzluk diz boyu sen ne iş yaparsın hem müfettişim hem hesap adamıyım dersin yapılanları görmezsin veya görmezden gelirsin.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Atakum Belediyesinin iki kez iptal edilen çöp ihalesini mahkeme hukuka uygun buldu

Atakum Belediyesinin iki kez iptal edilen çöp ihalesini mahkeme hukuka uygun buldu