24 Eylül 2021 Cuma

NECATTİN DEMİRTAŞ'TAN MHP'YE GERİ DÖNECEK MİSİNİZ SORUSUNA MANİDAR CEVAP

Necattin Demirtaş'tan MHP'ye geri dönecek misiniz sorusuna manidar cevap

Samsun'da İYİ Parti'nin İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, düzenlediği basın toplantısında 'MHP'ye geri dönecek misiniz' sorusuna manidar cevaplar verdi.

23 Temmuz 2020 Perşembe 12:14 GÜNCEL

Samsun'da İYİ Parti'nin İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, bugün basın mensupları ile bir araya gelerek toplantı düzenledi. Toplantıda Necattin Demirtaş'a 'MHP'ye geri dönüş yapıp yapmayacağı' sorusu da soruldu.


Necattin Demirtaş, Ihlamur Kafe'de basın mensupları ile buluşurken burada kendisine sorulan 'MHP'ye geri dönecek misiniz?' sorusuna da manidar bir cevap verdi.

MHP'ye geri dönüş yapıp yapmayacağı ile ilgili ilk kez net bir açıklama yapan Necattin Demirtaş, soruya verdiği yanıtta "Ben İYİ Partili değilim, ben CHP'li değilim" sözleri ile dikkatleri çekti.

SEÇİM SÜRECİNDE AYNI SORUYA VERDİĞİ CEVAPLA YANIT VERDİ
31 Mart seçim sürecinde İYİ Parti İl Başkanlığı binasında bir vatandaşın kendisine aynı soruyu sorarak, 'MHP'ye geri gidecek misiniz' sorusu sorduğunu ve bu soruya verdiği cevabı basın mensuplarına aktaran Necattin Demirtaş, "Basında çok tartışıldı. Başa dönerek bir şey söylemek istiyorum. Ben seçim sırasında söylediğim için burada rahat söyleyeceğim, sıkıntı yok. İYİ Parti binasında aday gösterildiğimizde orada vatandaş bana kalktı dedi ki, başkanım sen her yerde ülkücüyüm diyorsun, yarın seçimi  kazandığın zaman burada durmayacağın gibi bir hal var, gidecek misin samsun kent haber diye sordu. Ben İYi Partili değilim ben CHP'li de değilim. CHP ve İYİ Parti kendi aralarında ittifak yaptı bana da teklif getirdi, beni yapın demedim. Onlar bana dediler ki gel bizim adayımız ol, biz seninle seçimi kazanırız dediler. Bende üçüncü taraf olarak seçime girmeyi kabul ettim. Ben İYİ Partiye misafir olarak geldim. Aynı ifadem budur. Misafiri ev sahibi yapmak ev sahibinin elindedir. Ben öyle bir ortam bulmalıyım ki kendime, benim evim buraymış, benim daha gidecek yerim yok demem lazım. Bu misafir ne zaman gidecek diye gözlerseniz bende orada durmam giderim dedim. Seçim sürecinden bahsediyorum bugünden değil." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

İsmail Söyler

23 Temmuz 2020 Perşembe 12:36

BU FIRILDAKLIK DEĞİL DE NEDİR PEKİ?

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Necattin Demirtaş basını töhmet altında bırakan sözleri için özür diledi

Necattin Demirtaş basını töhmet altında bırakan sözleri için özür diledi