29 Kasım 2021 Pazartesi

OKULLARDA MASKE DIŞINDA TEDBİR YOK! EĞİTİM SENDİKASINDAN CİDDİ UYARI!

Okullarda maske dışında tedbir yok! Eğitim sendikasından ciddi uyarı!

Okullarda maske dışında tedbir yok! Öğrenciler, öğretmenler, veliler risk altında! Eğitim sendikasından okullar için ciddi uyarı geldi!

06 Kasım 2021 Cumartesi 19:10 GÜNCEL

Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı Arzu Topaloğlu, okullarda maske dışında tedbir olmadığını, öğrenci, öğretmen ve öğrenci velilerinin risk altında olduğunu açıkladı.


KoronaVirüs'e karşı okullarda uygulanan karantina uygulamasının artık yetersiz bir hale geldiğini söyleyen Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı Arzu Topaloğlu, öğrenci ve öğretmenlerin virüse yakalandıklarına dikkati çekerek uyarılarda bulundu.

Okullarda KoronaVirüs sürecinin yönetilemez bir duruma doğru ilerlediğini kaydeden Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı Arzu Topaloğlu, yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.
"Sınıflardaki öğrenci sayısının azaltılması için ikili eğitime geçilmesi, yeni dersliklerin hazırlanması köy okullarının yeniden açılması, derslerin 30 dakikaya indirilmesi, okullarımızda aşı ve testlerin yaygınlaştırılması  ve ihtiyaç kadar yardımcı personelin kadrolu olarak atanması gibi tedbirler acil olarak uygulanmalıdır. Okullarımızda normalleşiyoruz diye salgın hastalık yokmuş gibi davranan her düzeydeki yetkilileri  ve MEB'i bu tedbirleri uygulamak için sorumluluğa davet ediyoruz. Eğitim Sen Samsun Şubesi olarak yüz yüze eğitimin sağlıklı  bir ortamda sürdürülmesi için her fırsatta dile getirdiğimiz bu tedbirleri bir kez daha hatırlatıyor yeni acılar yaşamamak için yetkilileri bir kez daha uyarıyoruz."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun OMÜ için kişiye özel öğretim elemanı alımı iddiası gündeme geldi

Samsun OMÜ için kişiye özel öğretim elemanı alımı iddiası gündeme geldi