20 Ağustos 2019 Salı

OMÜ SAMSUN ÜNİVERSİTESİ'NİN YAPILACAĞI CANİK BAŞARI'YI TALAN ETTİ

OMÜ Samsun Üniversitesi'nin yapılacağı Canik Başarı'yı talan etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı Samsun Üniversitesi'nin ardından Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nin ikinci devlet üniversitesinin yapılacağı eski Canik Başarı Üniversitesi binasında ki tüm eşyaları boşaltarak talan ettiği gündeme geldi.

31 Mart 2018 Cumartesi 15:28 GÜNCEL

Samsun'a yapılacağı açıklanan ikinci devlet üniversitesinin kurulacağı eski Canik Başarı Üniversitesi binasında ki eşyaların Ondokuz Mayıs Üniversitesi tarafından boşaltıldığı iddia edildi.


Geçtiğimiz günlerde Samsun'a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun'a ikinci bir devlet üniversitesinin kurulacağını isminin ise Samsun Üniversitesi olacağını müjdelemişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Samsun Üniversitesi müjdesinin ardından ise Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nin (OMÜ) harekete geçerek, ikinci devlet üniversitesinin yapılacağı eski Canik Başarı Üniversitesi binalarında bulunan tüm eşyaları boşaltarak talan ettiği gündeme geldi. 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan ve OMÜ'ye bağlanan eski Canik Başarı Üniversitesi binalarında ki eşyaların, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın verdiği ikinci devlet üniversitesi müjdesinin ardından boşaltılması manidar bulunurken, şaşkınlık yarattı. Samsun'da yayın yapan Hedef Halk Gazetesi'nden Zekeriya Fırat'ın gündeme getirdiği habere göre, OMÜ, ikinci devlet üniversitesinin yapılacağı Canik Başarı Üniversitesinde tüm eşyaları boşalttı. Hedef Halk Gazetesinde 'Batan Geminin Malları Gibi' başlığı ile yayınlanan manşet haberde, OMÜ'nün Canik Başarı Üniversitesi kampüsüne kamyonlar göndererek burada bulunan eşyaları aldığı bilgisi yer aldı.OMÜ'nün ikinci devlet üniversitesinin yapılacağı Canik Başarı Üniversitesi binalarında yer alan eşyaları boşaltması ile ilgili fikri takip yapan gazete, bugünde alınan eşyaları Ondokuz Mayıs Üniversitesinde görüntüledikleri ile ilgili ayrı bir manşet haber daha yayınladı. Hedef Halk Gazetesinden Zekeriya Fırat'ın imzasını taşıyan haberde, eski Canik Başarı Üniversitesinden alınan eşyaların OMÜ'de boş alanlara konulduğu belirtildi. İkinci devlet üniversitesi olacak olan Canik Başarı Üniversitesi'nin OMÜ tarafından alınan eşyaları arasında bekleme salonu mobilyalarının da yer aldığı belirtilirken, Samsun Üniversitesi olarak eğitim verecek olan Canik Başarı Üniversitesine OMÜ'nün eşyaları talan etmesi nedeni ile yeni eşyaların alınarak yeniden masraf yapılacağı dile getirildi.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da OMÜ'nün Canik Başarı'dan talan ettiği eşyalar görüntülendi

Samsun'da OMÜ'nün Canik Başarı'dan talan ettiği eşyalar görüntülendi