27 Mayıs 2020 Çarşamba

ORHAN GENCEBAY CANIM TÜRKİYEM İSİMLİ ŞARKISININ SÖZLERİNİ BÜYÜK SAMSUN BULUŞMASINDA OKUDU

Orhan Gencebay Canım Türkiyem isimli şarkısının sözlerini Büyük Samsun Buluşmasında okudu

İstanbul'da gerçekleşen Büyük Samsun Buluşmasında bir konuşma yapan ünlü sanatçı Orhan Gencebay'da Canim Türkiye'm isimli bestesinin sözlerini ilk kez okudu.

16 Mart 2019 Cumartesi 22:46 GÜNCEL

Samsunlu ünlü sanatçı Orhan Gencebay, İstanbul'da düzenlenen Büyük Samsun Buluşmasında, Canım Türkiye'm isimli bestesinin sözlerini okudu.


Samsunlu Yöneticiler Sanayiciler ve İşadamları Derneği (SAYSİAD) Başkanı Ayşe Üstünel Dağdelen tarafından Sinan Erdem Salonunda düzenlenen Büyük Samsun Buluşmasına katılan ünlü sanatçı Orhan Gencebay, yeni çıkacak albümünde yer alan Canım Türkiye isimli şarkısının sözlerini Sinan Erdem salonunu dolduran Samsunlular için ilk kez okudu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı Büyük Samsun Buluşmasında bir konuşma yapan sanatçı Orhan Gencebay "Mağdurun ve mazlumun yanında olan misafirimize hoş geldiniz diyorum. Bir yorgunluk yaşıyor ki, her gün yıllardan beri bu yorgunluğa hayran kalıyoruz. Bu yorgunluk Allah için, vatan için, Türkiyemiz için olur. samsunkenthaber Allah razı olsun" dedikten sonra son albümünde yer alacak Canım Türkiye'm isimli şarkısının sözlerini okudu.Samsunlu ünlü sanatçı Orhan Gencebay, Canım Türkiye'm isimli şarkısı ile ilgili şöyle konuştu.
"Yapmakta olduğum son albümde bir bestem var ki; ülkemiz ile ilgili sözlerini söylemek istiyorum. Sen benim cennetim, hür vatanımsın. Sen ecdadımın yadigarısın. Varlığım uğruna armağan olsun. Vatanım, toprağım, canım Türkiye'm. Hem ekmeğim, hem suyumsun vazgeçilmez namusumsun. Aşığınım dünya duysun, Canım Türkiye'm... Uğrunda can veren, canlarımızla, çıktık sonsuza bayrağımızla, Alllah'ın yolunda imanımızla, biz bize yeteriz canım Türkiye'm... Biz bir ölürüz bin diriliriz. Biz senin ebedi askerleriniz. Biz şehadeti de gurur biliriz, gururum onurum canım Türkiye'm. Hem ekmeğim hem suyumsun, candan öte namusum sun. Aşığınım dünya duysun aşkım ömrüm canım Türkiye'm"
Kaynak:SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Asarcık'ta MHP İlçe Başkanın eşi Satı Demirci düğünde bıçaklanarak hayatını kaybetti

Samsun Asarcık'ta MHP İlçe Başkanın eşi Satı Demirci düğünde bıçaklanarak hayatını kaybetti