25 Haziran 2019 Salı

OSMAN GENÇ, BRÜKSEL'DE ÖDÜLÜNÜ ALDI KÜLLİYE'DE BÜYÜK ROMAN BULUŞMASINA KATILDI

Osman Genç, Brüksel'de ödülünü aldı Külliye'de Büyük Roman Buluşmasına katıldı

Samsun'un Canik İlçe Belediyesi Başkanı Osman Genç, En Roman Dostu Belediye Başkanı ödülünü Brüksel'de alırken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile külliyede düzenlenen Büyük Roman Buluşmasına da katıldı.

11 Nisan 2018 Çarşamba 17:02 GÜNCEL

Samsun'un Canik İlçe Belediye Başkanı Osman Genç,  En Roman Dostu Belediye Başkanı ödülünü Belçika'nın Başkenti Brüksel'de bulunan Avrupa Parlamentosu'nda aldıktan sonra Cumhurbaşkanlığınca davet edildiği Külliye'deki Büyük Roman Buluşması'na katıldı.


Canik ilçesinde Roman vatandaşlara yönelik yaptığı eğitim, kültür, spor ve kentsel dönüşüm gibi hizmetler nedeniyle Avrupa Parlamentosu, Batı Balkanlar ve Türkiye'de Roman Sivil Toplumu Geliştirme Ortak Girişimi ile Sıfır Ayrımcılık Derneği tarafından düzenlenen En Roman Dostu Belediye Başkanı Kampanyası’nda "En Roman Dostu Belediye Başkanı" seçilen Başkan Osman Genç, Brüksel'de ödülünü almasının ardından, ayağının tozuyla Cumhurbaşkanlığınca davet edildiği Külliye'deki Büyük Roman Buluşması'na katıldı.

PROGRAMA KATILDI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da iştirak ettiği ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı-Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti İl Başkanı Hakan Karaduman, AK Parti Canik İlçe Başkanı Ercan Eler, Kültür ve Sosyal İşler Birimi Müdürü Hamza Aygün, Samsunlu Roman temsilcileri ile mehteran takımının katıldığı programda yer alan Başkan Osman Genç, Roman vatandaşlar için düzenlenen programı izledi. Roman vatandaşların şehrin ve ülkenin zenginliği olduğunu belirten Başkan Osman Genç, "En Roman Dostu Belediye Başkanı olarak Cumhurbaşkanımızın Büyük Roman Buluşmasına davetli olarak külliyedeki programa katılmak bizleri onurlandırdı" dedi.

EŞİT HİZMET ANLAYIŞI
Amaçlarının, Roman vatandaşların da herkes gibi eşit ve insanca yaşam koşullarına kavuşması olduğunu ifade eden Başkan Genç, "Bizim dinimiz ötekileştiren değil, kucaklayan bir anlayışa sahip. Yaratılanı sevdik, yaratandan ötürü. Bu inançla ilçemiz genelinde yaptığımız tüm hizmetlerin aynısını Roman kardeşlerimizin yaşadığı mahallelerde gerçekleştirdik. Eğitim, kültür, sanat, spor yatırımları, kentsel dönüşüm yaptık. Alt yapı sorunlarını çözdük. Bir yandan da yeni hizmetler gerçekleştirmeye devam ediyoruz" diye konuştu.

Programın sonunda Başkan Osman Genç ile Roman vatandaşlardan oluşan Mehteran Takımı üyeleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte fotoğraf çekindi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da 10.5 milyon TL'lik Kavak Güven Göleti İçme Suyu Arıtma Tesisinin açılışı yapıldı

Samsun'da 10.5 milyon TL'lik Kavak Güven Göleti İçme Suyu Arıtma Tesisinin açılışı yapıldı