27 Haziran 2019 Perşembe

OSMAN GENÇ, CANİK'TE HAC ZİYARETİNDEN DÖNEN HACILARI EVLERİNDE ZİYARET ETTİ

Osman Genç, Canik'te hac ziyaretinden dönen hacıları evlerinde ziyaret etti

Samsun'un Canik ilçe Belediyesi Başkanı Osman Genç, hac ziyareti gerçekleştirerek Samsun'a dönen hacıları evlerinde ziyaret ederek hayır duası aldı.

06 Eylül 2018 Perşembe 18:37 GÜNCEL

Samsun'un Canik İlçe Belediyesi Başkanı Osman Genç, hac farizasını yerine getiren vatandaşları evlerine giderek ziyaret etti.


Samsun'un Canik ilçesinden kutsal topraklara giderek hac farizasını yerine getirerek memleketlerine dönen vatandaşları evlerinde ziyaret eden Başkan Osman Genç, hacıları tebrik etti. Hac görevini yerine getirmenin ve kutsal topraklara ayak basmanın heyecanını hala yaşadıklarını belirten hacılar, yaşadıkları anları Başkan Genç ile paylaştı. Hacılar, kendilerine misafir olan ve sohbet eden Başkan Osman Genç'e zemzem suyu ve hurma ikram ederek, teşekkür etti. Başkan Genç de, ziyaret ettiği hacılara Kur'an-ı Kerim hediye etti.İSLAM’IN 5 ŞARTINDAN BİRİ
Hacıların hayır dualarını alan Başkan Genç, "Hac ibadeti, zor bir ibadet. Maddi durumu elveren her Müslümanın İslam'ın beş şartından biri olan bu hac ibadetini hayatında bir kez yerine getirmesi gerekmektedir. Ne mutlu sizlere ki bu ibadetinizi yerine getirdiniz. Cenab-ı Allah haccınızı kabul eylesin. Ne mutlu bu güzel, anlamlı ziyareti yapabildiğiniz için. Sizin nezdinizde tüm hacılarımızı tebrik ediyorum. Allah’ım herkese hacı olmayı, o kutsal yerleri ziyaret edip, görmeyi nasip etsin” dedi.EŞİTLİK VE KARDEŞLİĞİN TABLOSU
Haccın; renk, dil, ırk, ülke, kültür, makam ve mevki farkı gözetmeksizin aynı amaç ve gayeleri taşıyan milyonlarca Müslümanı bir araya getirerek eşitlik ve kardeşliğin çok canlı bir tablosunu oluşturduğunu belirten Osman Genç, "Paylaşmanın, hoşgörünün, güzelliklerin yaşandığı kutsal topraklardan, ibadetlerinizi yerine getirerek sağlıklı bir şekilde dönmeniz, bizleri de mutlu etti. Kutsal topraklardan aldığınız feyzi ve bereketi aileniz ve sevdiklerinizle birlikte en iyi şekilde paylaşmanızı, Allah'tan, ibadet ve dualarınızı katında kabul buyurmasını diliyorum. Haccınız hayırlı ve mübarek olsun" diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok: İnsanı yaşat ki devlet yaşasın

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok: İnsanı yaşat ki devlet yaşasın