25 Haziran 2019 Salı

OSMAN GENÇ: MEŞE ORMAN PARK PROJESİNDE İKİNCİ ETAP ÇALIŞMALARI HIZLA İLERLİYOR

Osman Genç: Meşe Orman Park projesinde ikinci etap çalışmaları hızla ilerliyor

Samsun'un Canik İlçe Belediyesi Başkanı Osman Genç, birinci etabı tamamlanan Meşe Orman Park’ta ikinci etap çalışmalarının hızla ilerlediğini açıklayarak, "İkinci etap çalışmaları içerisinde yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları, kır kahvesi gibi sosyal donatılar yer alacak" dedi.

01 Temmuz 2018 Pazar 21:50 GÜNCEL

Samsun'un Canik İlçe Belediyesi tarafından ilk etabı tamamlanan Meşe Orman Park projesinin ikinci etap çalışmaları devam ediyor.


Samsun'un Canik ilçesi Hasköy Mahallesinde Samsunluların doğa ile iç içe olma imkanı bulduğu Meşe Orman Park Projesi’nin ikinci etap çalışmaları devam ediyor. Canik Belediyesi ve DOKAP işbirliği ile toplam 92 dönüm alanda uygulanan ve ilk etabı tamamlanan projenin ikinci etap çalışmaları da hızla ilerliyor. Toplam 20 dönüm alandan oluşan ikinci etap çalışmalarını Başkan Osman Genç, yakından takip ediyor. İlk etabın devamı niteliğinde olan ikinci etap içerisinde yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları, kır kahvesi gibi sosyal donatılar yer alacak.

İLK ETAP YOĞUN İLGİ GÖRDÜ
Meşe Orman Park projesinin ilk etabının Samsunlular tarafından yoğun ilgi gördüğünü belirten Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Samsunluların şehir yoğunluğundan uzaklaşıp, nefes alacağı doğal bir ortam oluşturduklarını söyledi. İlk etabın yoğun ilgi görmesi nedeniyle hemen ikinci etap çalışmalarını başlattıklarını ifade eden Başkan Genç, “İçerisindeki yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları, hanım konağı, kafeteryası ile oldukça güzel doğal bir mekan oldu. 2. etap da ilkinin devamı niteliğinde olacak. Çalışmalar oldukça hızlı ilerliyor” dedi.PROJE GENİŞLİYOR
Samsun’un güzel bir tabiat alanı kazandığını dile getiren Başkan Genç, “Şehir hayatında doğa ile pek buluşma imkanı bulamayan insanlarımız Meşe Orman Park sayesinde şehir gürültüsünden uzak, doğa ile iç içe bir ortamla buluşuyor. Bugüne kadar orman içinde yürüyüş yapamayan insanlarımız çayını, kahvesini içebileceği, aynı zamanda çocukların eğlenebileceği bir mekana kavuştu. İnşallah bu güzellik ikinci etapla birlikte daha da genişleyecek" diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Vezirköprü'de nefes kesen Off Road yarışlarında birinci olan takımlar belli oldu

Samsun Vezirköprü'de nefes kesen Off Road yarışlarında birinci olan takımlar belli oldu