27 Haziran 2019 Perşembe

OSMAN GENÇ SAZ ÇALDI! TÜRKÜ SEVEN TÜRKÜ SÖYLER

Osman Genç saz çaldı! Türkü seven türkü söyler

Samsun'un Canik İlçe Belediyesi Başkanı Osman Genç, 1071'den 15 Temmuz'a Destanlar Müzesinde yaptığı inceleme sırasında eline aldığı sazı çaldı.

05 Temmuz 2018 Perşembe 16:01 GÜNCEL

Samsun'un Canik İlçe Belediyesi Başkanı Osman Genç, eline saz alarak çalarken, "Türkü sever, türkü söyler, Türk'üm diyen" dedi.


Yerli ve milli konulara olan hassasiyeti ile tanınan Canik Belediyesi Başkanı Osman Genç, yakın zamanda 15 Temmuz Destanlar Müzesini hayata geçireceklerini açıkladı. 

Yerli ve milli hafızasının önemine işaret eden Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Oyuncak Müzemiz hizmete girdiği günden bu yana yoğun ilgi gördü. 1071'den 15 Temmuz'a Destanlar Müzemiz de şehrimize farklılık kazandıracak. Bu iki müzemizi kurmamızdaki temel amaç çocuklarımızda yerli ve milli bir hafızayı oturtmaktır. Oyuncaklar, çocukların gelişiminde önemli bir rol oynarken, aynı zamanda yeni müzemiz de yavrularımızın milli ve manevi değerlerine bağlı şekilde yetişmelerine katkı sağlayacak. inşallah yakın zamanda 1071'den 15 Temmuz'a Destanlar Müzemizi hizmete sokacağız" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Valisi Osman Kaymak hem Halk hem Devlet adamı

Samsun Valisi Osman Kaymak hem Halk hem Devlet adamı