19 Haziran 2019 Çarşamba

OSMAN GENÇ: ŞEHRİMİZİ HALKIMIZLA BİRLİKTE YÖNETİYORUZ

Osman Genç: Şehrimizi halkımızla birlikte yönetiyoruz

Samsun'un Canik İlçe Belediye Başkanı Osman Genç, her Salı günü düzenlediği Halk günlerinde vatandaşlarla doğrudan iletişim kurarak, katılımcı belediyecilik örneği sunuyor. Başkan Genç, "Şehrimizi halkımızla birlikte yönetiyoruz" dedi.

19 Aralık 2017 Salı 16:57 GÜNCEL
Her hafta Salı günü Başkan-vatandaş buluşmasına sahne olan Canik Belediyesi'nde bu hafta da vatandaşlar Başkan Osman Genç görüştü. Esnaf gezileri, çeşitli aktivite ve programların yanısıra sosyal medyada sürekli vatandaşlarla iletişim halinde olan Başkan Genç, doğrudan iletişim imkanı bulamayan ilçe sakinleriyle her hafta Halk Günlerinde biraraya geliyor. Katılımcı belediyecilik örneğinin sergilendiği halk günlerinde, vatandaşlarla fikir alışverişinde bulunulurken, istek, şikayet ve önerilere de anında çözüm üretiliyor. ŞEHRİMİZİ HALKIMIZLA YÖNETİYORUZ

Başkan yardımcıları ve birim müdürlerinin de yer aldığı halk günlerinde vatandaşlardan gelen istekleri anında değerlendiren Başkan Genç, kısa sürede çözülebilecek sorunları toplantı esnasında hazır bulunan ilgili müdürlere ileterek sorunların çözülmesini sağlıyor. Vatandaşların tek tek söz hakkı alarak taleplerini ilettikleri Halk Günü'nde Başkan Genç, "Şehrimizi halkımızla birlikte yönetiyoruz. Vatandaşımızla her fırsatta biraraya gelerek fikir alış verişinde bulunuyoruz. Ancak iletişim imkanı bulamadığımız halkımızla da her hafta Salı günü biraraya geliyoruz" dedi.

ASIL OLAN HİZMETTİR

Katılımcı Belediyeciliğe önem verdiklerini ifade eden Başkan Genç, "Göreve ilk geldiğimiz günden bu yana ortak akla ve katılımcı belediyeciliğe önem verdiğimizi sürekli olarak dile getirdik. Bunu da eksiksiz olarak uyguluyoruz. Kapısız belediyecilik örneği sergileyen biri olarak, daima halkımızın yanında olduk. Bizim için asıl olan hizmettir. Dolayısıyla hizmet ettiğimiz halkımızın görüşleri, istekleri bizim için çok önemlidir. Halk günlerinde yaptığımız bire bir görüşmeler sonrasında vatandaşımızın memnun olarak ayrılması bizi oldukça mutlu ediyor" diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da FETÖ'den yargılanan polislere hakimden 18 Bin 550 kez Bylock'a girmişsin sorusu

Samsun'da FETÖ'den yargılanan polislere hakimden 18 Bin 550 kez Bylock'a girmişsin sorusu